Setkání českých firem z leteckého průmyslu s představiteli vzdušných sil zemí Latinské Ameriky

18. 9. 2017 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Dne 15. září 2017 se náměstek Vladimír Bärtl zúčastnil pracovní snídaně s představiteli vzdušných sil Argentiny a Kolumbie, pořádané Ministerstvem průmyslu a obchodu ve spolupráci s Ministerstvem obrany a Ministerstvem zahraničních věcí.

Zástupci letectva Argentiny, Kolumbie a Chile navštívili Českou republiku u příležitosti konání Dnů NATO v Ostravě (incomingová mise hrazena z programu Projektů ekonomické diplomacie). Za přítomnosti Asociace leteckých výrobců, Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR, České vesmírné aliance a českých firem z oblasti leteckého a obranného průmyslu byly při pracovním setkání v prostorách Petschkova paláce v Praze diskutovány aktuální potřeby letectev Argentiny a Kolumbie.

Jako příklad stávajících projektů s regionem Latinské Ameriky v oblasti letectví můžeme uvést spolupráci mezi českou firmou Aero Vodochody a brazilskou firmou Embraer při vývoji a výrobě nového vojenského transportního víceúčelového letounu KC-390, dodávky cvičných letadel ZLIN L242 firmou ZLIN Aircraft pro mexické námořnictvo nebo dlouhodobou přítomnost operujících letounů L410 dodaných firmou Aircraft Industries. Neméně významnou je v regionu i aktivita firem Česká zbrojovka nebo LOM Praha, která přispívá k pozitivnímu obrazu českého obranného a leteckého průmyslu v regionu.

Informace a fotografii poskytlo Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek