Šetřivé nápady pro firmy

20. 10. 2013 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Existuje spousta triků, jak snížit firemní náklady. Přinášíme vám výběr z těch nejchytřejších a zároveň nejpraktičtějších.

Virtualizujete podporu

Snažte se udržet podpůrný administrativní tým na co nejmenším počtu lidí, tím že ousourcujete některé profese jako je například IT technik ale i například asistentky. Čím méně lidí bude dělat administrativu, tím zmenšíte pravděpodobnost, že ve firmě bude člověk, který je placený spíše za brouzdání po internetu než za skutečnou práci.

Hledejte adekvátní kancelářkou plochu

Platit za obří kanceláře je nesmyslné. Snažte se získat co nejvíce odpovídající prostor, který odpovídá skutečným potřebám. Stejně tak může levnější pronajmout si skladovací prostory, do kterých budete ukládat různé dokumenty, které nejsou potřeba každý den, než je hromadit ve vlastní kanceláři.

Volejte po internetu

Pokud jste to ještě neudělali, přejděte s firmou na internetové volání. Existují firmy, které dokáže nastavit veškerou telefonickou komunikaci tak, aby co nejvíce probíhala bezplatně. Stejně tak je obecně známý fakt, že s telekomunikačními operátory jde vyjednávat a získat úplně jiné ceny než jaké na začátku nabízejí.

Poohlídněte se po stážistech

V zahraničí celkem obvyklá praxe, která se v České republice teprve objevuje. Zkuste se domluvit s vysokou ale i střední školu ohledně stážistů. Jde o levnou pracovní sílu, který je vděčná za praktické zkušenosti a přitom lze narazit takto na velmi talentované lidi, kteří se můžou stát i klíčovými zaměstnanci.

Redukujte papír

Už několik desítek let se mluví o tom, že přichází takzvaná „bezpapírová společnost“ a přestože každý má počítač a dnes už kde kdo i chytrý telefon nebo tablet, stále se neustále tiskne hromada zbytečných textů na papír. Snažte se redukovat tisk, co nejvíce to jde.

Zapojte zaměstnance

Továrny oceňují každý nápad, který zrychlí nebo zkvalitní výrobu. Zkuste podobně oceňovat, každý nápad, který sníží výdaje. Navíc vedení firmy nemůžeme vždycky naprosto dokonalý přehled o chodu celé firmy do detailu, zapojení co největšího počtu lidí do přemýšlení jak ušetřit přinese největší výsledky.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek