Sklárny Cystalite Bohemia dodají 650 tisíc sklenic do Turecka

11. 5. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Sklárny Cystalite Bohemia dodají 650 tisíc sklenic do Turecka Nápojové sklo za více než jeden milion eur dodá v průběhu roku 2016 český výrobce Crystalite Bohemia přednímu tureckému obchodníkovi, společnosti Madame Coco.

Dodávka bude čítat celkem 650 tisíc kusů sklenic a odlivek s leptaným dekorem z nové titanové skloviny. „Je to pro nás významný skok, dosud jsme v Turecku spolupracovali pouze s menšími distributory. Tento nový partner je klíčovým hráčem na tureckém trhu s nápojovým sklem. Vlastní dokonce maloobchodní síť čítající přes 80 poboček," uvedl Tomáš Fiřt, obchodní ředitel společnosti Crystalite Bohemia.

Podle něj se tak dlouhodobě daří nahrazovat trhy ztracené v uplynulých letech, zejména ten ruský a ukrajinský, ale i v dalších postsovětských republikách. „Madame Coco je na tureckém trhu etablovaná společnost a my jsme velmi rádi, že právě naše nedávno představená inovace – titanem obohacená sklovina, oslovila tak silného partnera a díky němu se dostane na turecký trh. Očekáváme, že objem objednávek od tohoto zákazníka v příštím roce dosáhne až 1,5 milionu eur," dodává Tomáš.

Titanovou sklovinu nabízí v Česku právě jen Crystalite Bohemia a v Evropě už jen jediná další sklárna. Inovace tak rezonuje s rostoucí poptávkou po kvalitním nápojovém skle ve světě. Proto se Crystalite Bohemia chystá v letošním roce instalovat dvě automatické linky na výrobu sklenic a odlivek.

Společnost je vlastníkem tradičních skláren ve Světlé nad Sázavou a v Květné (Strání). Celkově firma zaměstnává přes 800 zaměstnanců a generuje obrat přibližně 930 milionů korun ročně. Své výrobky exportuje už do 72 zemí světa.

Převzato z časopisu E15 Český export, přílohy divize Euro E15, vycházející ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a agenturou CzechTrade. Foto: Crystalite Bohemia

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek