Škoda Auto úspěšně proniká na gruzínský trh

21. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Škoda Auto úspěšně proniká na gruzínský trh Rok 2016 znamenal pro ŠKODU AUTO milník 4000 prodaných nových aut na gruzínském trhu. Toto číslo bylo podtrženo dodáním vozu Škoda Superb pro služební účely Velvyslanectví ČR v Gruzii. České velvyslanectví tak bude při všech oficiálních cestách velvyslance dělat reklamu značkové lodi českého průmyslu.

Oficiálním dovozcem aut značky Škoda do Gruzie je společnost Iberia Auto Center LTD, která provozuje zatím jediný autosalón Škoda v zemi. Od roku 2004 firma do Gruzie dodala více než 4000 vozů Škoda. Ředitel společnosti Davit Džochadze uvádí, že Škoda se stává čím dál populárnější díky své spolehlivosti, kvalitě a přijatelné ceně. Z těchto důvodů si Škodu, a to především Octavie, oblíbila gruzínská státní správa. Takřka celý vozový park tbiliské policie sestává právě z Octavií, které jsou také často používány ministerstvy obrany a vnitra.

Druhý Superb v zemi

Velvyslanectví ČR v Gruzii si v říjnu 2016 pořídilo pro služební cesty českého velvyslance vůz Škoda Superb. Jedná se o teprve druhý Superb v zemi – první je v užívání Ministerstva vnitra Gruzie. V průběhu předávací ceremonie velvyslanec České republiky v Gruzii Tomáš Pernický několikrát zdůraznil nutnost podpory českého průmyslu a rozvoje vzájemných ekonomických vztahů. Používání Škody Superb pro služební cesty velvyslance bude samozřejmě reklamou pro česká auta, neboť stylu: „Český velvyslanec má jezdit v českém autě“.

Další možnosti dodávek škodovek do Gruzie

Příležitostí dodávek aut značky Škoda bude i do budoucna hodně. Místní policie je s Octaviemi velmi spokojená – jen v letošním roce zakoupila 150 Octavií. Oproti konkurenci, která část policejních vozů dodala před dvěma lety, je oceňována především spolehlivost a bezporuchovost škodovek.

V příštích letech se taktéž očekávají další dodávky pro gruzínské státní instituce. Výzvou pro značku Škoda zůstává proniknutí mezi běžnou gruzínskou populaci, u které jsou automobily značky Škoda často vnímány spíše jako auta služební než pro běžnou denní potřebu.

Škoda Auto úspěšně proniká na gruzínský trh

Škoda Auto úspěšně proniká na gruzínský trh

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tbilisi (Gruzie). Autor: Jiří Preclík.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek