ŠKODA DigiLab má v hledáčku izraelské startupy a inovativní projekty

25. 8. 2017 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - ŠKODA DigiLab má v hledáčku izraelské startupy a inovativní projekty Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier a prof. Itzhak Swary, předseda představenstva společnosti Champion Motors Ltd., izraelský importér vozů značky ŠKODA, podepsali memorandum o spolupráci.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier a prof. Itzhak Swary, předseda představenstva společnosti Champion Motors Ltd., izraelský importér vozů značky ŠKODA, podepsali memorandum o spolupráci.

„Izrael je kvalitním zdrojem digitálních inovací,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier. „Mít zastoupení v místě a mít přímý přístup k inovativním projektům, hi-tec startupům a IT-talentům, má pro společnost ŠKODA AUTO velký význam. Jsme přesvědčeni o tom, že tímto způsobem budeme moci tamní kreativní ekosystém a kompetenci digitálního vývoje proměnit ve smysluplné projekty. V popředí zájmu společnosti ŠKODA AUTO jsou v současné době oblasti jako zrychlené testování, výroba prototypů a implementace digitálních technologií,“ dodává Maier.

Cílem partnerství je kontinuální výměna zkušeností s aktéry regionální IT-scény, podniky a vysokými školami. V popředí zájmu je spolupráce se startupy určitého stupně zralosti. Přitom mají být brzy identifikovány inovativní projekty, z nichž lze pro společnost ŠKODA AUTO odvodit nové obchodní modely.

Allied Group, mateřská společnost Champion Motors, se v oblasti inovací zaměřuje například na vývoj nových řešení mobility v oblasti automobilů, například asistenčních systémů senzorů, konektivity a v dalších oblastech. Izraelský importér a česká automobilka plánují mimo jiné i společnou inovační platformu, která bude podporovat startupy z oblastí automotive a smart mobility.

Automobilový sektor je významným podporovatelem a uživatelem tohoto dynamického vývoje. Projekty z oblasti Automotive se v Izraeli zabývá více než 500 startupů a výzkumných skupin, tj. přibližně šestkrát více subjektů než v roce 2013.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tel Avivu (Izrael). Autor: Branislav Gál, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek