Škoda Electric dodá 18 tramvají do Su-čou

11. 5. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Plzeňská společnost Škoda Electric uspěla ve výběrovém řízení na kompletní elektrické výzbroje pro tramvaje v čínském městě Su-čou.

tramvajJde o kontrakt na osmnáct nízkopodlažních pětičlánkových tramvají, jejichž koncovým výrobcem je čínská firma CRRC Nanjing Puzhen. Hodnotu kontraktu strojírny neuvedly. Dodávkami pro tramvaje v Su-čou navázal podnik na předchozí dodávky elektrických výzbrojí pro metro v tomto městě. Soupravy metra tam slouží už několik let. „Reference na kvalitu a spolehlivost námi dodávaného zařízení jsou velice pozitivní," řekl ředitel obchodního úseku East & Asia Škoda Electric Jaromír Hájek.

V Su-čou už jezdí 40 pětivozových souprav metra s výzbrojí z Plzně. „Zatím poslední dodávka pro dalších 40 souprav metra s vylepšeným technickým konceptem pro šestivozové soupravy pro linku dvě je dokončována," řekl Hájek. Montáž a výrobu motorů zajišťuje partnerský závod v Číně.

Loni měla v Pekingu premiéru další nová tramvaj, na jejímž vývoji a výrobě se podílela Škoda Electric. V Číně se ale daří také mateřské Škodě Transportation. Nové moderní tramvaje 27T zahájily v březnu provoz s cestujícími na první tramvajové lince v Čching-tao.

Převzato z časopisu E15 Český export, přílohy divize Euro E15, vycházející ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a agenturou CzechTrade.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek