ŠKODA Kodiaq se v Lotyšsku stala autem roku 2017 a zvítězila v konkurenci celkem 24 modelů vozů

6. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - ŠKODA Kodiaq se v Lotyšsku stala autem roku 2017 a zvítězila v konkurenci celkem 24 modelů vozů V pátek 9. prosince 2016 byl na slavnostním ceremoniálu v hotelu Avalon v Rize vyhlášen vítěz lotyšské ankety Auto roku 2017, čímž se stalo nové, silné a robustní auto pro rodinu – Škoda Kodiaq.

V napínavé konkurenci 24 přihlášených modelů světových výrobců osobních automobilů postoupilo do finále celkem 7 značek: BMW X1, KIA Sportage, Opel Astra/Astra Sports Tourer, Peugeot 3008, Škoda Kodiaq, Volkswagen Tiguan a Volvo S90/V90.

Vítězem ankety Auto roku 2017 v Lotyšsku se stala ŠKODA Kodiaq.  

Na základě konečného hlasování 24členné poroty složené převážně z novinářů, zástupců lotyšské asociace automobilového sportu a také z představitelů lotyšských strategických firem jako jsou Latvenergo nebo Lattelcom  získalo první místo v soutěži Auta roku Lotyšska 2017 nové SUV z Mladé Boleslavi – Škoda Kodiaq. Druhé místo na základě výsledků hlasování poroty obsadil VW Tiguan a na třetím místě se umístil Peugeot 3008.

Mladoboleslavská ŠKODA AUTO svým vítězstvím v  letošní anketě, a to díky svému novému modelu moderního SUV, potvrdila své ambice mít na světových trzích také světové auto roku 2017.

ŠKODA AUTO naposledy zvítězila v Lotyšsku v soutěži Auta roku v roce 2013 a to se svým modelem ŠKODA Octavia.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rize (Lotyšsko). Autor: Vítězslav Schwarz, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek