Škoda Transportation příští týden na jednání o investici do padlého kolosu ze Sardinie

25. 1. 2012

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 23.01.2012

Od září loňského roku je v jednání akvizice významné italské společnosti Keller Elettromeccanica S.p.A. (výrobce kolejových vozidel) českou společností Škoda Transportation.

V českém tisku se až na výjimky moc zmínek nevyskytlo a Škoda Transportation se k této otázce podrobněji nevyjádřila. Italský internet je však možné transakce plný. Společnost Keller Meccanica je v likvidaci a spojení se silným partnerem by mohlo znamenat záchranu a řešení pro více než 305 zaměstnanců, což je pro Sardinii léta sužovanou nezaměstnaností velmi významné číslo. Keller Meccanica byla závislá na dodávkách pro italské železnice (Trenitalia) a poslední zrušená zakázka v hodnotě 25 milionů euro italským železničním dopravcem zasadila podniku poslední ránu. Fabrika Keller Elettromeccanica je zavřená cca tři roky.

6. října 2011 informoval sardský list (l´Unione Sarda), že se italský zástupce společnosti Škoda (Edoardo D´Inca) účastnil schůzky likvidátorů (Marco Serpi a Marco Ferri) v továrně společnosti Keller Meccanica. Při této příležitosti D´Inca poznamenal, že je přítomen schůzce, aby projednal možné znovuotevření fabriky a nastavení organizace budoucích prací. Poznamenal, že ze strany Škoda Transportation je maximální disponibilita, serióznost a determinace k znovu zprovoznění továrny.

Po dlouhém mlčení, které znepokojovalo nejen místní odbory, svaz průmyslu, a především samotné zaměstnance se zdá, že se věci pohnou kupředu. Poslední zmínka o výše popisované transakci mezi sardským padlým kolosem a Škoda Transportation je z 21. ledna 2012. Regionální portál Villacidro informuje, že příští týden se uskuteční oficiální schůzka v hlavním městě Sardinie Cagliari s nejvyššími představiteli Škoda Transportation a bude se projednávat znovu otevření továrny Keller Elettromeccanica. Villacidro informuje, že nejpravděpodobnějším scénářem budoucího fungování new company Keller Elettromeccanica je vstup regionu Sardínie a Sfirs do společného projektu se Škoda Transportation.

Pozn: SFIRS S.p.A. je financial intermediary company, která ma za úkol aktualizaci plánů, projektů a programů autonomního regionu Sardinie.

Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Milán.

 

Tisknout Vaše hodnocení: