Skupina Finmeccanica prodává podniky ze sektoru dopravy a energetiky

2. 8. 2013

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 02.08.2013
  • Zdroj: La Repubblica

Ilustrační obrázekJednatel nejvýznamnější italské společnosti oznámil, že hodlá prodat podniky, patřící do skupiny Finmeccanica, ze sektoru dopravy a energetiky. Potřebou italského kolosu je snížení dluhu a soustředění se na sektory obrana a letectví. V praxi to znamená, že se skupina hodlá přeorientovat z civilních sektorů na vojenské. Dosáhnout toho chce vedení společnosti Finmeccanica prostřednictvím prodeje firem Ansaldo STS a Ansaldo Energia a ozdravením Ansaldo Breda.

Skupina Finmeccanica uzavřela účetní půl rok se ztrátou 62 milionů euro (ve stejném období roku 2012 byl hospodářský výsledek roven zisku 67 milionů) a poklesem objednávek o 19 %. Co se týče ozdravení společnosti Ansaldo Breda (která v prvním pololetí letošního roku zdvojnásobila svoji ztátu), se bude Finmeccanica snažit rozdělit tuto „bad company“ na dvě poloviny a utlumovat tu část, která je ve ztrátě.

Pozn: Finmeccanica je italská skupina, jenž za poslední desetiletí absorbovala téměř veškeré Ilustrační obrázekvýznamné společnosti působící v sektorech obrany a letectví a významně se prosadila v zahraničí (především v USA a VB). Firma byla založena v roce 1948 jako Societá Finanziaria Meccanica – Finmeccanica SpA, vedoucí finanční společnost Institutu pro průmyslovou obnovu (IRI). Hlavními společnostmi skupiny byly až do osmdesátých let především: Aeritalia (stavba letadel), Alfa Romeo (automobilový průmysl), Ansaldo (elektromechanika – turbíny, elektrárny a železniční sektor). Jako největší společnost v zemi, byla Finmeccanica vždy vystavena silným politickým tlakům a omezením. Současnými akcionáři skupiny Finmeccanica jsou: Ministerstvo Ekonomiky a Financí, Tradewinds Global Investors LLC, Black Rock, Libyan Investment Authority.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Miláně.

 

 

 

 

 

 

 

Tisknout Vaše hodnocení: