Slavné britské automobilky mají zájem i o české dodavatele

16. 8. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Čeští dodavatelé mají jedinečnou šanci na spolupráci s proslulými britskými automobilkami Jaguar - Land Rover a Aston Martin. Příležitost jim nabízí britská pobočka státní agentury na podporu exportu CzechTrade.

Agentura CzechTrade zprostředkovala přímé zapojení českých Tier dodavatelů do stávajících i nových programů slavných britských automobilek.

Zmíněné značky mají za sebou pestrou historii, přesto se dynamicky rozvíjejí a chystají celou řadu nových modelů. Za tímto účelem zvyšují své kapacity v Evropě. První jmenovaná automobilka na Slovensku, druhá pak ve Walesu.

V obou případech bude třeba zapojit nové kvalitní dodavatele a to je velká šance pro české firmy na vytvoření dlouhodobých partnerství, která budou generovat také dlouhodobé efekty.

Příležitosti jsou v oblasti interiéru, exteriéru, karoserie, podvozku, hnacího ústrojí a elektra. Níže jsou příklady komponentů, které zástupci britských automobilek poptávají.

Automobilový průmysl klíčovým sektorem

Britská pobočka CzechTrade zorganizuje setkání zájemců, kteří některé z komponentů vyrábějí, s automobilkami prostřednictvím dodavatelského fóra, jež organizuje 5. října letošního roku ve slovenské Nitře (manipulační poplatek 2500 korun). Případně je propojí napřímo, nebo zorganizuje schůzku s jejich zástupci.

Pro kancelář CzechTrade v Londýně je automobilový průmysl klíčovým sektorem a má stále lepší napojení na přední britské decision makery z automobilek jako Jaguar, Land Rover, Aston Martin, Nissan Motor Manufacturing (UK) a další.

Příklady poptávaných komponentů:

  • Interiér: oblast kokpitu, bezpečnost, dveře, sedačky, střecha, podlaha a další
  • Exteriér: znaky, kabely, dveřní panty, mřížka radiátoru, šroub od kola, plasty, těsnění, glazurování atd
  • Karosérie: Výlisky, nosníky, extruze, odlitky, sloupky, svařované konstrukce atd.
  • Podvozek: Pérování, rámy, disky atd.
  • Hnací ústrojí: sací systémy, blok válce, trubky a hadičky, kryt motoru, převodové ústrojí, ventily atd.
  • Elektrika: elektrická distribuce systém, aktuátor, USB nabíječka atd.

Máte-li zájem o zapojení do globálního automobilového řetězce v Británii, kontaktujte zástupce agentury na e-mailu london@czechtrade.cz.

Na tento e-mail pošlete i vyplněný profilový formulář (viz soubory ke stažení), díky kterému se firma dostane do povědomí nákupčích.

Soubory ke stažení

supplier-profile-automotive-2017 (54 kB)

 

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek