Slibná perspektiva česko-mongolské spolupráce v civilním letectví

12. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Slibná perspektiva česko-mongolské spolupráce v civilním letectví Oblast rozvoje česko-mongolské spolupráce při rozvoji malého civilního letectví v Mongolsku skýtá zajímavou perspektivu. Tento závěr tlumočil Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru vedoucí mongolské delegace, která ve dnech od 2. do 4. května 2016 uskutečnila pracovní cestu do České republiky.

Myšlenka organizace návštěvy vzešla ze setkání velvyslankyně I. Grollové a ekonomického diplomata L. Horáka s mongolským ministrem cest a dopravy M. Zorigt/em. Pracovní cesty v ČR se účastnili zástupce ředitele Úřadu civilního letectví, poradce ministra dopravy a majitel malé letecké společnosti.

Program byl koncipován českým velvyslanectvím na základě přání mongolské strany. Dle vyjádření poradce ministra byla jejich cesta do ČR velmi přínosná s vysokým potenciálem pro rozvoj spolupráce v oblasti rozvoje malého civilního letectví a budování letištní infrastruktury.

Při organizaci programu zastupitelský úřad velmi ocenil operativnost a vstřícnost zejména zástupců společnosti TRANSCON ELECTRONIC SYSTEMS, Česko-mongolské obchodní komory, Letecké amatérské asociace a Asociace výrobců letadel. Tyto subjekty zajistily zajímavé prezentace a exkurze, které mongolským odborníkům umožnily lépe poznat český civilní letecký sektor.

Česká i mongolská strana vyjádřily zájem o aktivnější rozvoj vztahů s cílem navázat bližší spolupráci.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ulánbátaru (Mongolsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek