Smutná zpráva pro fanoušky RAZR telefonů

13. 6. 2016

  • Země: Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 31.05.2016

Fanoušci otevíracích tzv. flipových telefonů očekávali novou aktualizovanou verzi populárního telefonu Motorola RAZR, ale budou zklamáni, protože tato značka vlastněná společností Lenovo žádné plány na vydání aktualizované verze velice populárního zařízení neplánuje.

ilustrační obrázekNostalgická reklama Motoroly, která byla uvedena 19. května t.r. vedla některé pozorovatele ke spekulaci, že společnost se chystá oživit jejich ikonický kovový otvírací telefon, kterého se ve své době prodalo více než 130 milionů kusů v průběhu svého čtyřletého života.

Mluvčí společnosti Motorola ale prohlásil, že to není tento případ. Společnost byla ráda, jaký rozruch video vyvolalo, RAZR byl totiž jedním z nejznámějších telefonů vůbec navržených a definoval, jak stylový mobilní telefon může být. Reklamou se společnost Lenovo snažila upozornit a nadcházející světovou konferenci – Tech World Conference (9. červen 2016), kde společnost představí nové produkty a oznámí další novinky.

Lenovo je čínská společnost, která koupila Motorolu Mobility od společnosti Google v roce 2014 v hodnotě téměř $ 3 miliard amerických dolarů a  tímto krokem se okamžitě stala jedním z největších světových výrobců chytrých telefonů. Od té doby se ale potýká i s velkou konkurencí v podobě dvojicí méně známých čínských firem, ale Lenovo zůstává i přesto pozitivní.

Zdroj: Crain’s Chicago Business

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Chicagu

Tisknout Vaše hodnocení: