SOURCING FORUM Jaguar-Land Rover

6. 11. 2015

  • Země: Velká Británie
  • Datum zveřejnění: 06.11.2015

Ilustrační obrázekLondýnská pobočka agentury CzechTrade ve spolupráci s CzechInvest organizují prestižní Nákupní fórum (5. - 6. 11. 2015, Gaydon) pro britského výrobce luxusních, sportovních a terénních vozů Jaguar – Land Rover (JLR). České dodávky pro luxusní Jaguary a Range Rovery jsou pro CzechTrade Londýn vzhledem ke své orientaci na automobilový průmysl zcela zásadní a vyslyšení našich dlouhodobých nabídek ze strany JLR proto považujeme za významný obrat.

Nové montážní závody pro auta i motory
Plánovaná výstavba nového závodu JLR ve střední Evropě, pravděpodobně v Nitře na Slovensku, hrála pochopitelně velkou roli v zájmu JLR o české produkty. Závod by měl zahájit výrobu v roce 2018. České dodávky by se však zdaleka netýkaly jen závodu na Slovensku, šlo by o mnohem více. Ve hře jsou dodávky pro vozidla Jaguar, Range Rover a Land Rover na nově vyvinutých podvozkových platformách a to již od roku 2017. V současnosti má JLR 3 výrobní závody ve Velké Británii, zcela novou motorárnu, která chrlí výkonné motory řady Ingenium s rekordně nízkými emisemi a dále pak továrny v Číně, Indii a Brazílii.

Akce konaná v legendárním muzeu
Listopadového fóra by se mělo zúčastní 7 firem, které budou prezentovat své produkty přítomným nákupčím a inženýrům z JLR. Místem konání je pak vyhlášené britské automobilové muzeum Heritage Motor Centre, kde je možné shlédnout celý příběh britského automobilového průmyslu, od slavných začátků a masové výroby v 60 letech, přes následný úpadek a nakonec renezanci v posledních letech. Hledaní dodavatelé by měli být zejména jednookruhoví a minimální kvalitativní požadavek je certifikace dle ISO/TS 16949. Poptávané komponenty zahrnují exteriérové a interiérové díly, komponenty šasi, pohony a elektrické díly. JLR především hledá „domorodé“ lokální výrobce, se kterými dosud nespolupracoval, nicméně které mají vynikající reference od automobilek.

Na začátek večeře s top managementem
Počáteční scénář akce sestává ze setkání s top managementem firmy a bude pokrývat společnou prohlídku stánků, prezentace nových vývojových řad a nakonec prestižní večeři, která skýtá skvělou a vzácnou příležitost k navázání osobních vztahů na nejvyšší úrovni. Další den již bude o komunikaci s nákupními manažery a inženýry a o nejlepší možné prezentaci každého dodavatele. Jde o ojedinělou příležitost pro české firmy, neboť JLR se doslova před očima mění z provinčního malého výrobce v globální firmu a na stole je tak nabídka společně sdíleného růstu a prosperity finálního výrobce se svými dodavateli.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Londýně.

Tisknout Vaše hodnocení: