SP ČR: Ekonomický růst vyvolává dobrou náladu

25. 1. 2016 | Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)

motiv článku - SP ČR: Ekonomický růst vyvolává dobrou náladu Minimálně v následujících měsících lze mezi tuzemskými podniky očekávat optimistickou náladu, což potvrzuje jejich schopnost získávat zakázky. „Nadále převažují příznivé signály pokračování růstu. Potvrzují to ekonomické výsledky firem, vývoj zakázek, trh práce i spotřebitelská poptávka,“ uvedl ředitel Sekce hospodářské politiky Svazu průmyslu a dopravy ČR Bohuslav Čížek v reakci na lednové statistické údaje o zvýšení důvěry v průmysl a českou ekonomiku.

„Výroba se zvedá a podle našich šetření porostou zakázky či investice v průběhu letošního roku. Takové výsledky a celkový optimismus, jaký jsme zažili v roce 2015, přece jen nelze předpokládat,“ upozornil Bohuslav Čížek.

Lepšící se hospodářské výsledky a nárůst dobré nálady na začátku roku přispívají k dalšímu pozitivnímu ekonomickému vývoji. Stabilizuje se i sektor domácností. „Firmy nepodléhají přílišnému optimismu, stále silněji se začíná projevovat bariéra růstu, jíž je nedostatek technicky kvalifikovaných pracovníků,“ dodal Čížek.

Salda indikátoru důvěry (%)

Salda indikátoru důvěry (%)

Zdroj: ČSU, konjunkturální průzkum, 25.1.2016

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek