SP ČR podepsal dohodu o spolupráci s partnerskou organizací z Koreje

2. 12. 2015 | Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)

motiv článku - SP ČR podepsal dohodu o spolupráci s partnerskou organizací z Koreje Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) Jaroslav Hanák dne 2. prosince 2015 se svými partnery z vedení Korea Trade-Investment Promotion Agency (KOTRA) podepsal dohodu o vzájemné spolupráci. Korejská republika se podle statistik Ministerstva průmyslu a obchodu řadí do trojice nejvýznamnějších obchodních partnerů ČR mimo Evropu, současně je v zemi čtvrtým největším investorem.

Dohody byly podepsány v rámci programu Česko-korejského obchodního a kulturního fóra, jež se dne 2. prosince 2015 uskutečnilo v Praze k příležitosti státní návštěvy J.E. prezidentky Korejské republiky paní Pak Kun-hje v České republice.

„Korejská republika je centrem zájmu našich exportérů,“ uvedl prezident SP ČR Jaroslav Hanák. Po podepsání dohody o volném obchodu mezi EU a Korejskou republikou export z ČR do této destinace neustále roste. SP ČR do Koreje v uplynulých pěti letech uspořádal dvě podnikatelské mise.

Pořadatelem fóra byla právě korejská vládní agentura pro podporu zahraničních investic a obchodu KOTRA působící zároveň jako obchodní zastupitelství pro oblast České republiky a Slovenska při Velvyslanectví Korejské republiky v Praze. Organizace se již od roku 1990 snaží podporovat oboustrannou hospodářskou spolupráci českých firem s partnery v Korejské republice.

Dohodu za KOTRA podepsal její prezident a výkonný ředitel Jaehong Kim. Podpisového aktu se zúčastnili dále výkonný viceprezident a člen představenstva z ústředí KOTRA Won-Sok Yun a generální ředitel KOTRA Praha Kwanseok Lee.

Vedle tradičních průmyslových odvětví má pro ČR obrovský potenciál zejména IT sektor a oblast služeb. Z pohledu ČR je také důležité, že se korejská vláda zaměřuje na přímé investice v zahraničí.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek