S&P Global Rating potvrdil úvěrový rating Srbska

11. 7. 2016 | Zdroj: NewBalkan.com

Ratingová agentura Standard and Poor’s potvrdila úvěrový rating Republiky Srbsko na úrovni BB- se stabilním výhledem na zlepšení úvěrového ratingu, informovalo Ministerstvo financí Srbska.

V prohlášení se uvádí, že potvrzení hodnocení úvěrového ratingu Srbska agenturou  Standard and Poor’s je odrazem zhodnocení, že nová srbská vláda bude pokračovat v implementaci ambiciózního programu fiskální konsolidace a strukturálních reforem.

Standard and Poor's věří, že úspěšné dokončení revize smlouvy s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) přispěje k zachování důvěry investorů v Srbsko.

Parlamentní volby a volby do samospráv konané v tomto roce potvrdily veřejnou podporu pro realizaci fiskálních reforem a fiskálního plánu srbské vlády pro rok 2016.

Podle této ratingové agentury se očekává, že realizace strukturálních reforem urychlí ekonomický růst Srbska a bude mít vliv na snížení deficitu rozpočtu.

Standard and Poor's vyzdvihuje především růst exportu jako jednoho z významných faktorů, který ovlivnil snížení deficitu běžného účtu na 4,8 procent HDP v roce 2015, ve srovnání s 8,3 procent HDP, což byl průměr v období 2011 až 2014.

(Vláda Republiky Srbsko)

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek