SPECIÁL: Daně z příjmů za rok 2016

13. 2. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - SPECIÁL: Daně z příjmů za rok 2016 Portál BusinessInfo.cz připravil pro čtenáře praktickou přílohu věnovanou daním z příjmů za zdaňovací období roku 2016. Najdete zde všechny důležité informace a rady včetně potřebných formulářů. Nechybí ani daňový kalendář pro rok 2017.

Jak na daně  –  Daňové formuláře a přehledy  –  Výpočet daně –  Daňový servis

Jak na daně

Poradíme jak na daňové přiznání řádek po řádku

Do pondělí 3. dubna musí osoby samostatně výdělečně činné odevzdat finančnímu úřadu přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Víte, jak správně vyplnit formuláře, jaké jsou termíny jejich odevzdání a za jakých okolností lze přiznání odložit?

Desítky daňových výjimek trápí podnikatele

Podnikatele, kteří musejí začátkem dubna odevzdat na finanční úřad daňové přiznání, stále trápí příliš složité daně z příjmu. Ministerstvo financí slibuje zjednodušení, k nápravě je ale daleko.

Vyplatí se u daní z příjmu výdajové paušály? Zásadní změna se projeví za rok

Mnozí podnikatelé řeší zásadní otázku: uplatnit u daně z příjmu fyzických osob výdaje paušálem nebo využít daňovou evidenci. Komu se paušály vyplatí a kdo je naopak uplatnit nemůže? Zásadní změny se OSVČ dočkají příští rok.

Solidární boháči: Kdo zaplatí vyšší daň z příjmů

Všichni zaměstnanci a podnikatelé, kteří v roce 2016 vydělali přes 1 296 288 korun, zaplatí také letos do státní kasy vyšší daň z příjmů. 

Česko čeká revoluce v daních z příjmů

Česko se v příštích letech dočká daňové revoluce. Slibuje to ministerstvo financí. Součástí balíku změn bude zcela nový zákon o daních z příjmu, připravený do podzimu 2017 pro novou vládu. Do té doby nás čekají jen dílčí úpravy stávající legislativy.

Poradíme vám, jak správně zaplatit daň

Pro bezproblémové placení daní v roce 2017 je nutné znát mimo jiné odpovídající číslo bankovního účtu finančního úřadu a správný postup při poukazování finančních prostředků.

Příležitostný příjem: Musí se danit a je možné ho odečíst z nákladů?

Příležitostný příjem umožňuje formu přivýdělku, kterou nemusí lidé danit, pokud výše odměny nepřesáhne částku 30 tisíc korun za rok. Řada podnikatelů a živnostníků však dosud s jeho uplatňováním váhala kvůli některým nejasnostem.

Rodiče ušetří na školkovném tisíce

Růst minimální mzdy má vliv i na výši školkovného. Maximální sleva na dani, jíž mohou využít rodiče, kteří mají děti v mateřské škole, se v roce 2017 zvýší o 700 korun na jednoho potomka.

Živnostníci opět zaplatí víc na sociálním a zdravotním pojištění

Pro drobné živnostníky, kteří platí minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění, nemá stát dobrou zprávu. Letos se jim opět zvedly měsíční platby, a to poměrně výrazně.

Nezapomeňte! OSVČ budou platit zdravotní pojištění na jiné účty

Zásadní změnu, která se týká také statisíců podnikatelů a živnostníků, připravila vláda. Všichni pojištěnci budou od února 2017 odvádět zdravotní pojištění na jiné účty než dosud.

 

 

Daňové formuláře a přehledy pro daň z příjmů za rok 2016

Nejpoužívanější interaktivní formuláře

Fyzické osoby – daňové přiznání (interaktivní)

Příloha č.1 daňového přiznání – fyzické osoby (interaktivní)

Interaktivní PDF doporučujeme nejprve uložit na vlastní PC.

 

Nepřehlédněte při výpočtu daně

Dotazy a odpovědi k dani z příjmů fyzických osob za rok 2016

Česká daňová správa odpovídá na otázky plátců, týkající se daně z příjmů fyzických osob pro letošní rok, respektive za zdaňovací období 2016.

Jednotné kurzy za zdaňovací období 2016

Poplatníci, kteří nevedou účetnictví, použijí pro přepočet cizí měny jednotný kurz stanovený podle § 38 odst. 1 zákona o daních z příjmů.

Cestovní náhrady v roce 2017

MPSV vydalo novou vyhlášku o cestovních náhradách pro rok 2017. Přehled nových „sazeb“ u tuzemského a zahraničního stravného a pohonných hmot.

Slovníček daňových pojmů

Řada nových pojmů se objevila v novém občanském zákoníku i novelách daňových zákonů. Stručná charakteristika právních vztahů.

Daňový servis

Všeobecné informace k dani z příjmů FO

Daň z příjmů fyzických osob (FO). Dokument přehledně seznamuje kdo je plátcem daně, které příjmy jsou a naopak nejsou touto daní zatíženy, jaké jsou sazby daně a termín její splatnosti.

Všeobecné informace k dani z příjmů PO

Daň z příjmů právnických osob (PO), termíny podání daňového přiznání, základní informace kdo je povinen daň platit a přesné termíny pro splatnost záloh daně.

Daňový kalendář pro rok 2017

Vyjmenovává termíny pro podávání daňových přiznání, placení záloh na daně i doplatky daní.

Upozornění na daňové povinnosti v roce 2017

K jakým daním jsou v roce 2017 vyžadovány daňové povinnosti? Které to jsou? Pod který finanční úřad spadáte, jak postupovat při zjištění chyby v daňovém přiznání atd.? Čtěte na BusinessInfo.cz.

 

Seznam bankovních účtů finančních úřadů

Seznam bankovních účtů finančních úřadů v úplném tvaru pro vybrané druhy daní.

Předčíslí bankovních účtů Specializovaného finančního úřadu pro vybrané druhy daní

V seznamu naleznete mimo jiné předčíslí bankovních účtů Specializovaného finančního úřadu pro daně z příjmů právnických a fyzických osob vybírané srážkou podle zvláštní sazby, daň silniční či DPH.

Adresář finančních úřadů dle krajů:

Video

 

Zkratka sem: www.businessinfo.cz/dane2016 nebo BusinessInfo.cz/dane2016

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek