SPECIÁL: Daně z příjmů za rok 2016

13. 2. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - SPECIÁL: Daně z příjmů za rok 2016 Portál BusinessInfo.cz připravil pro čtenáře praktickou přílohu věnovanou daním z příjmů za zdaňovací období roku 2016. Najdete zde všechny důležité informace a rady včetně potřebných formulářů. Nechybí ani daňový kalendář pro rok 2017.

Jak na daně  –  Daňové formuláře a přehledy  –  Výpočet daně –  Daňový servis

Jak na daně

Poradíme jak na daňové přiznání řádek po řádku

Do pondělí 3. dubna musí osoby samostatně výdělečně činné odevzdat finančnímu úřadu přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Víte, jak správně vyplnit formuláře, jaké jsou termíny jejich odevzdání a za jakých okolností lze přiznání odložit?

Desítky daňových výjimek trápí podnikatele

Podnikatele, kteří musejí začátkem dubna odevzdat na finanční úřad daňové přiznání, stále trápí příliš složité daně z příjmu. Ministerstvo financí slibuje zjednodušení, k nápravě je ale daleko.

Vyplatí se u daní z příjmu výdajové paušály? Zásadní změna se projeví za rok

Mnozí podnikatelé řeší zásadní otázku: uplatnit u daně z příjmu fyzických osob výdaje paušálem nebo využít daňovou evidenci. Komu se paušály vyplatí a kdo je naopak uplatnit nemůže? Zásadní změny se OSVČ dočkají příští rok.

Solidární boháči: Kdo zaplatí vyšší daň z příjmů

Všichni zaměstnanci a podnikatelé, kteří v roce 2016 vydělali přes 1 296 288 korun, zaplatí také letos do státní kasy vyšší daň z příjmů.

Česko čeká revoluce v daních z příjmů

Česko se v příštích letech dočká daňové revoluce. Slibuje to ministerstvo financí. Součástí balíku změn bude zcela nový zákon o daních z příjmu, připravený do podzimu 2017 pro novou vládu. Do té doby nás čekají jen dílčí úpravy stávající legislativy.

Příležitostný příjem: Musí se danit a je možné ho odečíst z nákladů?

Příležitostný příjem umožňuje formu přivýdělku, kterou nemusí lidé danit, pokud výše odměny nepřesáhne částku 30 tisíc korun za rok. Řada podnikatelů a živnostníků však dosud s jeho uplatňováním váhala kvůli některým nejasnostem.

Rodiče ušetří na školkovném tisíce

Růst minimální mzdy má vliv i na výši školkovného. Maximální sleva na dani, jíž mohou využít rodiče, kteří mají děti v mateřské škole, se v roce 2017 zvýší o 700 korun na jednoho potomka.

Živnostníci opět zaplatí víc na sociálním a zdravotním pojištění

Pro drobné živnostníky, kteří platí minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění, nemá stát dobrou zprávu. Letos se jim opět zvedly měsíční platby, a to poměrně výrazně.

Nezapomeňte! OSVČ budou platit zdravotní pojištění na jiné účty

Zásadní změnu, která se týká také statisíců podnikatelů a živnostníků, připravila vláda. Všichni pojištěnci budou od února 2017 odvádět zdravotní pojištění na jiné účty než dosud.

Přehled možností jak zaplatit daň FÚ

Úplný předhled možností jak lze zaplatit daně Finanční správě. I letos můžete využít bezplatnou dańovou složenku.

 

 

Daňové formuláře a přehledy pro daň z příjmů za rok 2016

Nejpoužívanější interaktivní formuláře

Fyzické osoby – daňové přiznání (interaktivní)

Příloha č.1 daňového přiznání – fyzické osoby (interaktivní)

Interaktivní PDF doporučujeme nejprve uložit na vlastní PC.

 

Nepřehlédněte při výpočtu daně

Dotazy a odpovědi k dani z příjmů fyzických osob za rok 2016

Česká daňová správa odpovídá na otázky plátců, týkající se daně z příjmů fyzických osob pro letošní rok, respektive za zdaňovací období 2016.

Jednotné kurzy za zdaňovací období 2016

Poplatníci, kteří nevedou účetnictví, použijí pro přepočet cizí měny jednotný kurz stanovený podle § 38 odst. 1 zákona o daních z příjmů.

Cestovní náhrady v roce 2017

MPSV vydalo novou vyhlášku o cestovních náhradách pro rok 2017. Přehled nových „sazeb“ u tuzemského a zahraničního stravného a pohonných hmot.

Slovníček daňových pojmů

Řada nových pojmů se objevila v novém občanském zákoníku i novelách daňových zákonů. Stručná charakteristika právních vztahů.

Daňový servis

Všeobecné informace k dani z příjmů FO

Daň z příjmů fyzických osob (FO). Dokument přehledně seznamuje kdo je plátcem daně, které příjmy jsou a naopak nejsou touto daní zatíženy, jaké jsou sazby daně a termín její splatnosti.

Všeobecné informace k dani z příjmů PO

Daň z příjmů právnických osob (PO), termíny podání daňového přiznání, základní informace kdo je povinen daň platit a přesné termíny pro splatnost záloh daně.

Daňový kalendář pro rok 2017

Vyjmenovává termíny pro podávání daňových přiznání, placení záloh na daně i doplatky daní.

Upozornění na daňové povinnosti v roce 2017

K jakým daním jsou v roce 2017 vyžadovány daňové povinnosti? Které to jsou? Pod který finanční úřad spadáte, jak postupovat při zjištění chyby v daňovém přiznání atd.? Čtěte na BusinessInfo.cz.

 

Seznam bankovních účtů finančních úřadů

Seznam bankovních účtů finančních úřadů v úplném tvaru pro vybrané druhy daní.

Předčíslí bankovních účtů Specializovaného finančního úřadu pro vybrané druhy daní

V seznamu naleznete mimo jiné předčíslí bankovních účtů Specializovaného finančního úřadu pro daně z příjmů právnických a fyzických osob vybírané srážkou podle zvláštní sazby, daň silniční či DPH.

Adresář finančních úřadů dle krajů:

Video

 

Zkratka sem: www.businessinfo.cz/dane2016 nebo BusinessInfo.cz/dane2016

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek