Spojené státy zvýšily hranici pro bezcelní dovozy – šance pro evropské firmy

7. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Spojené státy zvýšily hranici pro bezcelní dovozy – šance pro evropské firmy Na jaře tohoto roku se zvýšila hodnota zboží, kterou je možné do Spojených států bezcelně dovézt: původní částka 200 USD se zvýšila na 800 USD. Nová hranice platí jak na zboží, které si do USA přiveze americký občan ze zahraniční cesty osobně, tak na objednávky zboží přes online zahraniční prodejce.

Zahraniční firmy, které nabízejí zboží v USA online, tento krok velice vítají – podle jejich zkušeností se US zákazník často ke koupi nerozhodl, protože nevěděl, jaké by musel platit clo a bál se, že by bylo příliš vysoké. Největší růst zájmu očekávají zahraniční firmy, které v USA přes Internet nabízejí luxusní zboží, často právě v cenové hladině 200–800 USD (hodinky, značkové oblečení, šperky, doutníky a alkohol,…).

Podle statistik to byla obava často oprávněná – přepravní společnost UPS spočítala, že průměrné clo na 50 nejvíce z ciziny nakupovaných položek pro osobní potřebu v hodnotě nad 200 USD bylo 33 %. Nyní se žádné clo na toto zboží neplatí, je-li v hodnotě nižší než 800 dolarů.

Podle dostupných údajů již má 5,4 % Američanů nakupujících zboží na Internetu nějakou zkušenost s nákupem zboží online ze zahraničí. Přepravní společnosti jako DHL, UPS nebo FedEx čekají nárůst objemu osobních zásilek ze zahraničí a zvyšuji svoje logistické kapacity v přístavech a na letištích.

Většina zahraničního luxusního zboží prodávaného v USA pochází z Evropy. Změna proto přináší možnosti i českým internetovým obchodům, které se zaměřují na movité zahraniční klienty – namátkou připadají do úvahy např. obrazy, antikvariátní zboží, české sklo či porcelán nebo luxusní osobní zboží (např. hodinky PRIM, kožené brašny nebo peněženky Bambas).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek