Společná česká expozice na veletrhu SIRHA Budapešť měla velký úspěch

24. 5. 2016

  • Země: Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 23.05.2016

ilustrační obrázekSpolečná česká expozice na druhém ročníku mezinárodního potravinářského průmyslu a HORECA, SIRHA Budapešť měla velký úspěch. Na stánku byl využit každý centimetr, ale netradiční a inovativní expozici hodnotili vystavovatelé i navštěvující diplomaté jako pozoruhodnou prezentaci České Republiky.

Veletrhy SIRHA v gesci francouzské skupiny GL Events jsou série odborných veletrhů pro potravinářský průmysl, pohostinství a hoteliérství organizované na různých kontinentech světa (Ženeva, Istanbul, Mexico, Rio de Janeiro, Lyon a Budapešť). SIRHA Budapešť je regionální akce pro státy SVE, včetně ČR. Bienálně organizovaná akce byla letos mimořádná proto, že Maďarsko vyhrálo příležitost organizování evropského finále světoznámé soutěže šéfkuchařů Bocuse d’Or, což znamenalo obrovskou prestíž pro maďarskou gastronomii.

Díky „olympiády šéfkuchařů” se na akci přijela podívat špička celé evropské gastronomie. Soutěž pod přísným dozorem mezinárodní poroty a před očima mezinárodního tisku probíhala v samostatném pavilonu. Během dvou dnů se ve dvou kolech představilo dvacet států. Absolutně nečekaným, ale podle všech odborných názorů zaslouženým výhercem evropského kola se stal maďarský tým v čele s Tamásem Széll. Tamás bude příští rok soutěžit a reprezentovat Maďarsko mezi nejlepšími kuchaři světa spolu s 10 ostatními státy.

ilustrační obrázekNa veletrhu vystavovalo skoro 400 společností z 19 zemí. Mimořádně impozantní, až futuristické stánky vystavovatelů zabrala celkem 9300 m2. Během 3 dnů veletrhu se přišlo podívat přes 20 000 odborných návštěvníků. Součástí veletrhu byla například soutěž barristů, soutěž cukrářů, B2B meeting v organizaci European Enterprise Network, semináře ohledně budoucna gastronomie a pod.

Na společném českém stánku o ploše 72m2 se prezentovaly následující firmy: Alukov a.s., Amylon s.r.o., Fine Gusto Nature s.r.o., Rodinný Pivovar Bernard – Liquid Gold Kft., Jindřich Valenta – CONCEPT, La Bodeguita del Medio – Gastro Group a.s., XO FOODS s.r.o.  

Další veletrh SIRHA Budapešť se bude konat v roce 2018.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře v Maďarsku.

Tisknout Vaše hodnocení: