Společná účast českých firem se na nedávném Design Build 2016 vydařila

26. 5. 2016

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 26.05.2016
  • Zdroj: CzechTrade Sydney

ilustrační obrázekČtveřice českých firem se účastnila společné expozice na největším veletrhu designu a stavebnictví v Austrálii Design Build 2016. Český sklářský průmysl byl zastoupen společnostm Presiosa Lighting a jihlavskou Goldy-Crystal s.r.o.. Společnost NOVATOP představila systém vrstveného masivního dřeva (CLT – cross laminated timber) a možnost výstavby rodinných i komerčních domů v Austrálii. Společnost CIUR a.s. představila na místním trhu foukanou izolaci z minerální vlny.

Z veletrhu si všechny uvedené společnosti odvezly kontakty, se kterými v současnosti jednají o možné spolupráci a dovozu českých produktů či technologií do Austrálie. Český výrobce izolačních materiálů jedná s firmami z Melbourne, Perthu i Canberry, firma NOVATOP, prostřednictvím svého stálého obchodního partnera, rozvíjí své kontakty v Melbourne a rovněž český výrobce dekorovaného křišťálu lustrů spol. Gold-Crystal jedná s místní distributorem o možné spolupráci.

Letošního veletrhu se účastnilo přes 300 vystavovatelů a k 8 tis. účastníků. V souběžně konající konferenci s názvem Sustainable Living představil p. Pavel Horák (architektonické studio Prodesi) společně s p. Milošem Slavíkem (Nu Spirit Homes) českou spol. NOVATOP a koncept stavby domů z CLT materiálů v Evropě. Pasivní domy v Austrálii nejsou zdaleka tak rozšířené, jako v Evropě, nicméně je toto téma čím dál více diskutované a nízkoenergetické domy budou na místním trhu významnou alternativou k současně stavěným domům. Snad i proto bylo na semináři plné obecenstvo.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Austrálii.

Tisknout Vaše hodnocení: