Společnost A123 Systems slavnostně otevřela novou továrnu v Česku

6. 3. 2017 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

motiv článku - Společnost A123 Systems slavnostně otevřela novou továrnu v Česku Výrobce pokročilých lithiovo-iontových baterií společnost A123 Systems otevřela ve čtvrtek  2. března 2017 novou výrobní halu v Ostravě. Jedná se o první výrobní závod společnosti v Evropě.

Slavnostního otevření se účastnilo vedení společnosti, zástupci vlády, kraje, města Ostravy, představitelé čtyř významných evropských automobilek a generální ředitel agentury CzechInvest, která investici do České republiky dojednala.

Závod v průmyslové zóně v Ostravě - Hrabové vyrobí více než 600 tisíc kusů automobilových baterií pro evropský trh ročně. Společnost plánuje v budoucnu zaměstnat 150 lidí, především vysoce kvalifikované techniky a inženýry.

Firma A123 Systems vyrábí nové platformy startovacích baterií, které nabízí oproti klasickým olověným bateriím ekologicky šetrnější systémy, sníženou spotřebu paliva a tím i menší emise.  V současné době provozuje výrobní závody také v Číně a ve Spojených státech amerických.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek