Společnost Alukov a.s. otevřela novou výrobní halu v Maďarsku

25. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Společnost Alukov a.s. Slatiňany, tradiční a ryze český výrobce posuvných zastřešení teras, bazénů, vířivých van a zastřešení pro hotely, restaurace a kavárny otevřela za účasti GŘ a majitele společnosti Jana Zitka, velvyslance ČR v Maďarsku Juraje Chmiela, obchodního rady Vladimíra Randáčka, ředitele kanceláře CzechTrade v Budapešti Tibora Biala a starosty města Nagy-Majdon Józsefa, dne 18. května 2017 ve městě Bátonyterenye, v severovýchodní župě Nográd, novou výrobní halu o rozloze 2 000 m čtverečních.

ALUKOV a.s., Slatiňany založila svoji maďarskou dceřinou společnost ALUKOV Hungária Kft. a závod postavila, za pomoci dotačního programu EU, již v roce 2013. Od té doby zaměstnává v Maďarsku 30 zaměstnanců ve výrobní hale na ploše 2 500 m2 s produkcí více než 650 zastřešení na míru ročně. S ohledem na rostoucí poptávku rozhodl majitel o rozšíření výrobních prostor o dalších 2 000 m2. V nové hale bude zaměstnáno 30 nových pracovníků, což bude velkým přínosem pro zdejší region, který se potýká s nezaměstnaností.

Celková investice rozšíření závodu přišla na 25 mil. CZK (926 000 EUR). Po uvedení nové části výrobní haly se plánuje zdvojnásobení produkce a nové výrobní zařízení umožní navíc výrobu nových modelů zastřešení včetně terasového posuvného zastřešení konstrukce zimních zahrad. Výrobky z maďarského závodu putují nejen na český a maďarský trh, ale i na mnohé zahraniční trhy.

Zastřešení značky ALUKOV jsou vysoce ceněna a v posledních letech získávají uznání na prestižních mezinárodních výstavách po celém světě. Na podzim tohoto roku společnost ALUKOV Hungária Kft. plánuje otevření showroomu v historickém městě Szentendre nedaleko Budapešti.

Foto z otevření nové výrobní haly Alukov a.s.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky Bukurešti (Maďarsko). Vladimír Randáček, ekonomický a obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek