Společnost ČEZ obdržela v Rumunsku prestižní cenu za rok 2015

12. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Společnost ČEZ obdržela v Rumunsku prestižní cenu za rok 2015 Dceřiná společnost ČEZ v Rumunsku získala v rámci soutěže Energy Awards 2016, kterou organizuje prestižní časopis „The Diplomat“ rovnou dvě významná ocenění. Prestižní ceny „Energy Initiative of the Year“ a „Renewable Energy Company of the Year“ převzali zástupci společnosti ČEZ Romania 12. května 2016 na slavnostním gala večeru v hotelu Hilton od státní tajemníce Ministerstva pro energetiku Coriny Popescu.

Odborná porota pro udílení cen hodnotila rumunské a zahraniční organizace, které úspěšně působí na zdejším energetickém trhu. Hodnocení se sestávalo z řady otázek a všechny obdržené dotazníky byly konfrontovány s výročními zprávami a informacemi na webových stránkách dotazovaných.

Za Velvyslanectví České republiky v Bukurešti se slavnostního předání cen účastnil ekonomický rada-vyslanec Milan Peprník, který uvedl, že „činnost společnosti ČEZ Romania se zaměřuje především na širokou podporu aktivit a poskytování sdílených a podpůrných služeb.“

„Další důležitou úlohou ČEZ Romania je i koordinace činností všech firem společnosti ČEZ působících na zdejším trhu. Zdroje Skupiny ČEZ v Rumunsku dnes disponují instalovaným elektrickým výkonem ve výši 622 MW, větrný park Fantanele u černomořského pobřeží má celkový instalovaný výkon 600 MW, což představuje největší projekt svého druhu v Evropě,“ dodal M. Peprník.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bukurešti (Rumunsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek