Společnost ENGIE představila své plány v Mexiku

30. 6. 2016

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 26.06.2016
  • Zdroj: El Universal

Francouzská společnost s původním názvem GDF Suez v rámci svého rebrandingu představila nové plány společnosti v Mexiku.

ilustrační obrázekPhilippe Delmontte, ředitel ENGIE México, představil hlavní směry společnosti, která je významným distributorem plynu ve státech Tamaulipas, Puebla, Querétaro, Jalisco a Estado de México. Zdůraznil, že společnost se pro změnu image rozhodla především proto, aby vyjádřila svou připravenost čelit novým příležitostem a transformaci probíhající v energetickém sektoru. V Mexiku společnost působí více než 20 let a za tu dobu investovala 2,3 miliardy dolarů do vedení plynu a elektrické energie.

Skupina se rozhodla dále nepokračovat v projektech, kde hlavní používanou surovinou je uhlí, ale vsadit na obnovitelné zdroje energie, konkrétně na solární, větrné a vodní elektrárny. „Naše obchodní aktivity vedou od transportu a distribuce plynu přes projekty kogenerace až po transport stlačeného plynu pro privátní zákazníky,“dodal Delmontte.

„Díky změnám, které přinesla energetická reforma, chceme využít zemního plynu přicházejícího ze Spojených států a rozšířit naše aktivity v oblasti distribuce plynu tak, abychom v roce 2020 pokrývali potřeby 1 milionu klientů na místo současných 430 tisíc.“

Dalším prioritním zájmem společnosti jsou výše zmiňované obnovitelné zdroje energie, kde společnost plánuje účast v dalším výběrovém řízení vypsaném státní společností CFE. Poslední zmínka ředitele ENGIE México patřila udržitelné mobilitě, kde se chce společnost zaměřit na užití zemního plynu jako paliva pro automobily.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mexiku.

Tisknout Vaše hodnocení: