Společnost ENVI-PUR se úspěšně prosazuje na ruském trhu v oblasti vodohospodářství

10. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Cílem federálního programu Vlády Ruské federace „Čistá voda“ na roky 2010 – 17 je zlepšit nehospodárné a neekologické nakládání s vodními zdroji. V důsledku toho se v posledních letech postupně zpřísňují legislativní pravidla pro vodohospodářství a odpadní průmysl a zároveň roste poptávka po moderních technologiích. Této skutečnosti si je vědoma společnost ENVI-PUR, která se v posledních letech dobře etablovala na ruském trhu.

Společnost ENVI-PUR působí v Rusku od roku 2012. O rok později založila v Bělgorodské oblasti společný česko-ruský podnik ENVI-PUR Belgorod, který v roce 2016 dále expanduje. V současné době probíhá výstavba již třetí výrobní haly a skladu. Specializací společného podniku je výroba individuálních a lokálních čističek odpadních vod, jejich montáž a údržba. Výběr Bělgorodské oblasti jako ruské sídlo podniku byl založen na rychlém růstu regionu, pro nějž je charakteristická přítomnost mikroregionů, zastavěných rodinnými domy. Hlavním zákazníkem ENVI-PURU se proto stal Bělgorodský oblastní fond pro podporu individuální výstavby domů.

ENVI-PUR dosud v Ruské federaci postavil 11 větších čistíren odpadních vod. Většina z nich využívá moderní technologii membránového bioreaktoru. Dodávají se ale také klasické čistírny s dosazovací nádrží, čerpací stanice a malé domovní čistírny, jichž ENVI-PUR v Rusku vyrobil již několik stovek kusů.

Na aplikaci jedné z čistíren se osobně přijel podívat i gubernátor Bělgorodské oblasti J. Savčenko, který doporučil další využité těchto zařízení v celé oblasti. Navzdory nepříznivé hospodářské situaci v Rusku ENVI-PUR dosáhl v roce 2015 obratu více než jedné mil. euro. Příští rok tato částka pravděpodobně ještě vzroste v návaznosti na plánované rozšíření portfolia produktů dodávaných do Ruska o zařízení na úpravu pitné vody a také otevření oddělení pro prodej a servis čerpadel.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek