Společnost Hutní montáže, a.s. získala významný kontrakt v Dánsku

24. 7. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Společnost Hutní montáže, a.s. získala významný kontrakt v Dánsku Česká společnost se bude podílet na novém energetickém projektu, který bude realizován v Kodani. Jedná se o další mimořádný úspěch, kterého se v oblasti energetiky podařilo na skandinávském trhu dosáhnout. Investorem je významná dánská energetická společnost HOFOR Energy Production A/S.

Významnou zakázku v objemu blížícím se 16 miliónům euro získala v Dánsku česká společnost Hutní montáže, a.s. Předmětem kontraktu je montáž fluidního kotle nové elektrárny v Kodani o kapacitě přibližně 500 MW. Kotel bude spalovat až 90 % biomasy, ročně 1,2 milionu tun dřevní štěpky. Elektrárna je velice zajímavá i svým architektonickým řešením, které podtrhuje důraz investora na udržitelné a obnovitelné zdroje energie. Jedna strana fasády je totiž koncipovaná jako procházka lesem vyhlídkovou trasou pro návštěvníky.

Projekt pod názvem BIO 4 by měl být realizován v průběhu dvou let. Na montážích se bude podílet ve špičce až 250 pracovníků, přičemž by mělo být celkem smontováno cca 7.300 tun technologických zařízení a potrubí a provedeno kolem 10 tisíc svarů na tlakovém systému. V rámci montáže budou zajištěny rovněž unikátní těžké zdvihy, z nichž nejtěžší bude ekonomizér o hmotnosti přesahující 160 tun.

Ostravská společnost Hutní montáže, a.s. bude přímým dodavatelem pro společnost Valmet Technologies Oy, se kterou úspěšně spolupracuje například na zakázkách na finském trhu. Vynikající reference tak dávají dobré předpoklady i pro další zajímavé energetické projekty v Dánsku.

Na setkání s pracovníky zastupitelského úřadu připomněl Miroslav Přecechtěl, generální ředitel a předseda představenstva společnosti, že Hutní montáže, a.s. se v Dánsku již podílely mj. na výstavbě unikátního Öresundského mostu spojujícího dánské hlavní město Kodaň se švédským přístavním městem Malmö. Dále zdůraznil, že pro společnost je nová zakázka mimořádnou exportní příležitostí, která může být dobrou referencí ve Skandinávii do budoucna. Proto tato společnost věnuje maximální pozornost dodržování všech náročných pracovněprávních podmínek, které jsou s realizací projektu spojeny.

Výstavba elektrárny BIO 4

Výstavba elektrárny BIO 4

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kodani (Dánsko). Autor: Miroslav Čančík, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek