Společnost MIDARO, s.r.o. navázala díky síti EEN spolupráci s dalším italským výrobcem delikates

7. 4. 2017 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

motiv článku - Společnost MIDARO, s.r.o. navázala díky síti EEN spolupráci s dalším italským výrobcem delikates Česká společnost MIDARO, s.r.o. se již přes 10 let specializuje na prodej pravých a vysoce kvalitních delikates původem z Francie a Itálie. Svůj sortiment výrobků nabízí v kamenném obchodě v centru města Plzeň, který se stal vyhledávaným místem mnoha příznivců těchto potravin, které nejsou na českém trhu běžně dostupné.

Firma MIDARO, s.r.o. spolupracuje s BIC Plzeň již od roku 2013. Tehdy se poprvé jednatelka společnosti obrátila na místního partnera sítě Enterprise Europe Network. Hlavním požadavkem bylo nalézt nového výrobce nebo dodavatele francouzských a italských delikates, který by dokázal vhodně rozšířit stávající sortiment výrobků. Od té doby se díky aktivní spolupráci partnerů sítě podařilo předat české firmě několik desítek obchodních nabídek. Dlouhodobé partnerství přitom navázala celkem se třemi italskými firmami.

První úspěšný kontakt byl zahájen již v roce 2014, kdy česká firma vstoupila do obchodního jednání s kalábrijským Consortium Motta (sdružení společností podílejících se na poskytování kvalitních výrobků, které jsou zpracovány s ohledem na jejich tradici, vztah k území a řemeslnou výrobu). V roce 2015 následovala další spolupráce s firmou Cascina San Cassiano z Piemontu.

Zatím posledním úspěšným kontaktem, který byl díky spolupráci partnerů sítě zprostředkován, je sicilská společnost Convivia. Firma vychází ze staré tradice a řemeslného zpracování, pouze za použití domácích surovin z místních pozemků. Do jejich nabídky patří například různé salsy a suga na těstoviny, sušená rajčata, pesto, marmelády ze sicilských citronů, broskví a červených pomerančů, krémy a čokolády s netradičními příchutěmi, například s citronovou kůrou, feferonkou, mořskou solí či skořicí a mnoho dalších lahůdek. Všechny výrobky jsou kompletně připravovány na přírodní bázi bez použití chemických konzervačních látek. 

Prodej italských delikates se stal na českém trhu velmi úspěšný, a proto i vzájemná spolupráce mezi českou firmou a italskými společnostmi pokračuje. MIDARO i nadále zůstává aktivním klientem BIC Plzeň, který pomocí sítě Enterprise Europe Network vyhledává nové obchodní partnery a už nyní zvažuje další zajímavé nabídky ze zahraničí.

Pro detailnější informace prosím kontaktujte paní Ing. Lucii Pučelíkovou, tel: 377 205 211, pucelikova@bic.cz 

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek