Spolupráce Enterprise Europe Network s malými a středními firmami: Společnost Dunet

25. 3. 2016 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

motiv článku - Spolupráce Enterprise Europe Network s malými a středními firmami: Společnost Dunet Společnost Dunet, s.r.o. je rodinná firma působící na trhu restauračního vybavení již od roku 1993. Její portfolio zahrnuje vlastní vývoj a výrobu neelektrických myček sklenic a rovněž dodává restaurační vybavení, jak pro velkoodběratele, tak pro jednotlivé restaurace a bary.

Již druhá generace majitelů ctí a rozvíjí hlavní myšlenku zakladatele firmy, kterou je vysoká kvalita každého výrobku, který je po celou dobu výroby ryze českým produktem. Společnost je dobře etablovaná v České republice a Německu a vzhledem k tomu, že se dlouhodobě snaží aktivně rozvíjet, uvažuje o zahraniční expanzi.

Na jedné z akcí Technologického centra AV se firma potkala se zástupci sítě Enterprise Europe Network. Firma projevila zájem o poradenství, které by jí pomohlo s expanzí na zahraniční trhy. 

Zástupci Sítě prostřednictvím konzultací podnítili společnost k zamyšlení se nad inovováním myčky, konkrétně vnitřního konstrukčního řešení přístroje. Dále nabídli zajímavé kontakty na společnosti, které mohou pomoci s efektivní realizací inovačních změn.

Konkrétní z aktivit, kterou společnost ocenila, byla účast na B2B setkání během  Festivalu Exportu 2015, kde se sešli na dvacetiminutovém jednání s firmou, která se zaměřuje na výzkum, vývoj a zhotovení strojů a zařízení pro zpracovatelský průmysl a to především v oblasti obráběcí, textilní, polygrafické, potravinářské, balicí a zdravotnické techniky. Společnosti jsou v současné době v kontaktu a spolupracují na inovacích produktů.

Firma Dunet si velmi chválí dlouhodobou koncepci a profesionalizaci sítě Enterprise Europe Network, která jim pomáhá v realizaci růstu společnosti a v inovativním procesu.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek