Spolupráce MPO ČR s Moskvou jako s jedním z nejbohatších regionů Evropy úspěšně pokračuje

10. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Spolupráce MPO ČR s Moskvou jako s jedním z nejbohatších regionů Evropy úspěšně pokračuje Ve dnech 30. května a 1. června 2016 se v Moskvě uskutečnilo v pořadí osmé zasedání Společné pracovní skupiny pro ekonomickou, průmyslovou a vědecko-technickou spolupráci mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu a Vládou Moskvy.

První den předcházela zasedání akce Ministerstva průmyslu a obchodu, kterou uspořádalo ve spolupráci s Vládou Moskvy a za pomoci Velvyslanectví ČR v Ruské federaci. Business konference se zúčastnilo několik desítek zástupců ruských firem. Se svými projekty se jim totiž přijelo představit několik českých firem a svou podporou je přišli ujistit zase zástupci MPO, MZV, MŠMT a agentury CzechTrade a CzechTourism. Na konferenci mj. vystoupil také mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR v RF Vladimír Remek, který taktéž podpořil firmy v jejich úsilí umístit nové projekty v regionu.

Druhý den proběhlo Plenární zasedání Společné pracovní skupiny mezi MPO a Vládou Moskvy, kdy na ruské straně vedl delegaci ministr Vlády Moskvy, pan Sergej Čerjomin. Pan ministr ocenil zájem českých firem v oblasti modernizace moskevské infrastruktury a informoval o možnostech spolupráce na různých projektech spolu s ruskými partnery. Zároveň české straně představil různé oblasti, ve kterých bych Moskva ráda navázala užší spolupráci. Jednou z nich je například zdravotnictví a farmaceutický průmysl, v neposlední řadě také oblast vědy, výzkumu a vzdělávání. Více v reportu moskevské televizní stanice.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek