Srbsko – atraktivní destinace pro investory z České republiky

23. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Srbsko – atraktivní destinace pro investory z České republiky S cílem představit srbské teritorium českým investorům se dne 29. března 2017 v Praze uskuteční seminář „Investice do Srbska – příležitosti a klíčové otázky“. Srbsko se řadí mezi pět nejzajímavějších evropských zemí pro přímé zahraniční investice v evropském průmyslu.

K pozitivnímu hodnocení země přispívá dobré obecné investiční klima a stabilní politické, ekonomické i právní parametry. Na žebříčku Světové banky „Doing business 2016“ se Srbsko umístilo na 47. místě, což je skok o 44 pozic oproti předchozímu roku.

Pro úspěšnou investici je potřeba nejdříve vyřešit nejrůznější korporátní otázky jako je platný daňový rámec, daňové pobídky a hlavní politické, ekonomické a právní parametry tržního prostředí v zemi. Zastupitelský úřad dlouhodobě podporuje snahu českých investorů vstoupit na srbský trh. Proto uvítal možnost podílet se na přípravě akce, která pomůže českým firmám zorientovat se a kvalitně připravit investiční vstup do Srbska.

S tímto cílem je organizován seminář: Investice do Srbska – příležitosti a klíčové otázky. Na semináři přednesou experti ze Srbska a České republiky a zástupci firem TPA Tax & Audit a advokátní kanceláře Kinstellar zásadní témata pro investiční vstup a a pokusí se i tímto způsobem posílit dosavadní úspěšnou spolupráci mezi oběma zeměmi.

Pro více informací o této akci a potvrzení účasti můžete navštívit stránky Investing in Serbia – Event nebo web Kinstellar.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bělehradě (Srbsko). Autor: Jiří Král.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek