Srbsko bude mít efektivní elektronický katastr

11. 8. 2017 | Zdroj: NewBalkan.com

Srbsko bude mít elektronický katastr, který umožní rychlejší a efektivnější zápis nemovitostí a větší právní jistotu pro občany, informovala náměstkyně ministryně stavebnictví, dopravy a infrastruktury Vlády Srbska Darinka Djuran.

Během veřejné rozpravy o Návrhu zákona o postupu zápisu do katastru nemovitostí a vedení Djuran v Kragujevaci uvedla, že následná reforma resortního ministerstva ohledně zápisu práva vlastnictví umožní občanům vlastnická práva zapsat do katastru ve lhůtě tří dnů.

Návrh zákona, který zahrnuje přechod z analogového na digitální systém a nové informační technologie v postupech Republikového geodetického úřadu, je v podstatě pokračováním reformy elektronických stavebních povolení, uvedla Djuran.

Ředitel Republikového geodetického úřadu Borko Drašković uvedl, že návrh zákona předpokládá  výrazné zlepšení včasnosti, dostupnosti a spolehlivosti katastru nemovitostí, jakož i snížení počtu procedur pro občany a podniky.

Návrh zákona, který je do 10.srpna ve veřejné diskuzi, zpracovala pracovní skupina složená ze zástupců Republikového geodetického úřadu, Projektu pro lepší podmínky podnikání Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID BEP) a Národní aliance pro lokální ekonomický rozvoj (NALED).

(Vláda Republiky Srbsko)

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek