Srbsko: Přijetí čtyř systémových ekonomických zákonů v nejbližší době

22. 9. 2017 | Zdroj: NewBalkan.com

Během jednání s podnikateli ministr hospodářství Srbska Goran Knežević informoval o systémových ekonomických zákonech, které by měl Parlament Srbska schválit do poloviny listopadu.

Pro tiskovou agenturu Tanjug Knežević upřesnil, že se jedná o změny Zákona o hospodářských subjektech a Zákona o bankrotu, Zákona o Agentuře pro pojištění a financování exportu a Zákona o technických požadavcích na výrobky a posuzování shody.

Společně s předsedou Hospodářské komory Srbska (PKS) Markem Čadežem se ministr účastnil konzultací s podnikateli, členy UO PKS o Návrhu změn a doplnění Zákona o hospodářských subjektech.

Veřejná rozprava o změnách tohoto legislativního řešení bude zahájena 22.září a konzultací se účasnili také prezident MK Group Miodrag Kostić, majitel společnosti Moji brendovi  Andrej Jovanović, majitel Alco Group  Miroljub Aleksić a další podnikatelé.

Podle ministra přispějí návrhy podnikatelů ke zlepšení zákona a efektivnějšímu fungování srbské ekonomiky.

Cílem nového legislativního řešení, které bude v souladu s legislativou EU, je překonat problémy s uplatňováním některých ustanovení stávajících předpisů a zjednodušit a zlepšit fungování ekonomiky, zdůraznil Knežević.

Ministerstvo hospodářství vytvořilo v dubnu Pracovní skupinu pro přípravu textu Návrhu zákona o změnách a doplnění Zákona o hospodářských subjektech, jejími členy jsou i zástupci PKS.

(Vláda Srbské republiky)

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek