Srbsko: Růst automobilového průmyslu je důležitým faktorem ekonomického rozvoje

29. 3. 2016 | Zdroj: NewBalkan.com

Místopředsedkyně Vlády Srbska a ministryně stavebnictví, dopravy a infrastruktury Zorana Mihajlović poukázala na význam rozvoje automobilového průmyslu pro hospodářský růst země a odhaduje, že v nadcházejícím období je možné očekávat ještě lepší výsledky tohoto odvětví.

Při zahájení regionálního fóra o trendech v automobilovém průmyslu Autoforum 2016 Mihajlović uvedla, že pro Srbsko je velmi důležité, aby automobilový průmysl prosperoval každý rok.

Pro stát je klíčové, aby automobily byly bezpečné, šetrné k životnímu prostředí a s malou spotřebou.

V loňském roce projelo přes Srbsko 37 milionů automobilů, o 2 miliony více oproti roku 2014, uvedla ministryně a ocenila, že se tak Srbsko vrací na mapu regionální sítě.

Velvyslanec Německa v Srbsku Axel Dittmann uvedl, že automobilový průmysl je pro jeho zemi  klíčovým ekonomickým sektorem, kde se ročně vyrobí 6 milionů aut v Německu a dalších 5 milionů mimo Německo.

Automobilový průmysl je důležitým prvkem ekonomické spolupráce Německa se Srbskem, uvedl velvyslanec a připomněl, že německé automobilové firmy investovaly v Srbsku více než 100 milionů € a vytvořily 11 000 pracovních míst.

(Vláda Republiky Srbsko)

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek