Srbsko: Více přímých zahraničních investic v příštím roce

21. 12. 2015 | Zdroj: NewBalkan.com

V následujícím roce očekává Srbsko nejméně 2 miliardy € přímých zahraničních investic a v zájmu dosažení tohoto jsou změněny návyky, instituce i ekonomická diplomacie, uvedl ministr hospodářství Vlády Srbska Željko Sertić.

Na slavnostní otevření Kanceláře Korejské agentury na podporu obchodu a exportu (KOTRA) Sertić uvedl, že Vláda Srbska v tomto roce zajistila o 20 procent více investic než v předchozím roce.

Otevření regionální kanceláře KOTRA v Bělehradu po deseti letech, kdy byly aktivity v Srbsku realizovány z kanceláře v Záhřebu, hovoří mnoho i o výsledcích Vlády Srbska, dodal ministr.

Podle slov ministra se Srbsko může od Koreje mnohému naučit, neboť obě země byly před 50 lety na stejné úrovni ekonomického rozvoje, ale současné HDP Koreje výrazně převyšuje HDP Srbska.

V současné době působí v Srbsku korejská společnost Jura, která má čtyři závody, přičemž v lednu plánuje otevření pátého.

Sertić a předseda Korejské agentury na podporu obchodu a exportu podepsali memorandum o spolupráci resortního ministerstva a této agentury, zatímco Rozvojová agentura Srbska a uvedená agentura z Koreje bude realizovat několik investičncíh dohod.

(Vláda Republiky Srbsko)


Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek