Srbsko zahájilo oficiální rozhovory s MMF

16. 3. 2018 | Zdroj: NewBalkan.com

Národní banka Srbska (NBS) oznámila, že plenárním zasedáním konaném v pondělí na Národní bance Srbska byly zahájeny oficiální rozhovory představitelů Srbské republiky a Mise Mezinárodního měnového fondu (MMF).

Delegaci Srbska vedla guvernérka NBS Jorgovanka Tabaković, která reprezentuje Srbkou republiku v MMF, a jednání se účastnil také ministr financí Srbska Dušan Vujović.

Mise MMF, kterou vede James Roaf, pobývá v Bělehradě od 8. do 16.března a během jednání budou shrnuty výsledky nedávno zakončené dohody Srbska s MMF a nejnovější makroekonomický a fiskální vývoj.

Zavedením dohodnutého hospodářského programu v předcházejících třech letech, který byl podpořen opatřením stand-by s opatrností, byly dosaženy cíle při dosahování makroekonomické rovnováhy a stability veřejných financí, jakož i při provádění reforem ve finančním sektoru.

Tentokrát se budou rozhovory týkat priorit hospodářské politiky v nadcházejícím období, které by upevnily dosažené výsledky a zajistily dlouhodobý a udržitelný hospodářský růst.

V tomto smyslu budou projednávána opatření hospodářské politiky, institucionální a strukturální reformy, které je třeba realizovat, a rovněž způsob budoucí spolupráce Srbské republiky s MMF, uvádí se v prohlášení.

(Vláda Srbské republiky)    

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek