Startuje další ročník projektu MeoHub

12. 11. 2015 | Zdroj: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)

motiv článku - Startuje další ročník projektu MeoHub Meopta USA společně s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR zahajují další ročník programu podpory expanze českých firem na americký trh. 17. listopadu 2015 se spouští přihlašování do nového ročníku.

V nově zrekonstruovaných kancelářích společnosti Meopta USA ve státě New York proběhlo, za účasti místopředsedy vlády ČR Pavla Bělobrádka, slavnostní přestřižení pásky prvního amerického centra pro české podnikatele – MeoHubu. Od této doby uběhlo několik týdnů a manažeři podniků v MeoHubu mezitím zahájili průzkum trhu, přiravili marketingové materiály a podnikli první kroky na americkém trhu. Absolvovali obchodní jednání, první výstavy a veletrhy, doručili vzorky produktů a společně s týmem MeoHub úspěšně překonali první překážky. Čtyři malé a střední firmy (Bushman, Holík Int., Betacontrol a Prowork) doplňuje v těchto dnech potravinářský gigant – společnost Hamé.

„MeoHub se stal obrovským hitem tuzemských exportérů. Bez koruny dotace jsme společně s investory, americkou rodinou Rausnittzů, dokázali nejen vybudovat moderní zázemí pro naše podnikatele, ale podařilo se vytvořit koncepční právní, marketingovou i logistickou podporu jejich byznysu v Americe. To vše během neuvěřitelně krátké doby jednoho roku. Na nic tedy nečekáme a rozjíždíme druhou náborovou vlnu,“ říká Karel Havlíček, předseda AMSP ČR.

17. listopad 2015 se stává trochu symbolicky zahajujícím datem pro druhé kolo přihlašování do projektu MeoHub USA.  Přihlašování se uzavírá 19. ledna 2016. Po přihlášení, které je online na webu http://www.meohub.com/join-in/, dojde k vyhodnocení a následné společné prezentaci vybraných firem.  Z této pak vzejdou kandidáti do finálového kola.

Společnosti, které chtějí v dalším ročníku uspět, musí vedle konkurenceschopného produktu naplnit ještě několik dalších předpokladů:

  • Management, který je zkušený a odolný a plynule hovoří anglicky.
  • Expanzní zkušenost se zahraničním trhem, schopnost obchodování v cizí měně.
  • Odhodlání uspět a investovat čas, peníze i lidské zdroje do rozvoje nového složitého trhu.
  • Hodnota firmy musí být měřitelná v číslech s viditelným potenciálem rozvoje.
  • Udržitelnost, zastoupenou výzkumem a vývojem, díky kterému lze produkty adaptovat novému trhu.
  • Business plán, který je založen na kvalitním průzkumu trhu.

Na stránkách BusinessInfo.cz si přečtěte vše o projektu MeoHub

Co MeoHub nabízí?

MeoHub je projekt podporující vybrané české firmy ve vstupu na trh v USA, který jim nabízí zázemí na americkém trhu dlouhodobě fungující společnosti Meopta USA se sídlem ve státě New York. Díky této zkušenosti umí prakticky a rychle pomoci s prevencí nebo řešením většiny problémů, se kterými se firmy při expanzi setkají.

V pozadí projektu MeoHub USA je česko-americká nadnárodní společnost Meopta - Optika, která má sesterskou firmu Meopta USA se sídlem v New Yorku, v jejíž budově byly za tímto účelem vytvořeny nové moderní kanceláře pro exportní zastoupení partnerských firem projektu MeoHub. V současné době zahajujeme projekt modernizace skladových prostor a zázemí. Od samého začátku stojí u projektu Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky, která garantuje českým firmám nejen serióznost celého projektu, ale pomáhá jim i v přípravě jejich budoucí expanze v Americe. 

Co služby MeoHub stojí?

Hlavní motivací MeoHub USA je úspěch firem na americkém trhu. MeoHub se stává minoritním spoluvlastníkem nově založené firmy a s partnerskými firmami pracuje na bázi tzv. success fee z reálného obchodu na novém trhu. To motivuje nejen partnerskou firmu, ale i tým MeoHub USA expanzi maximálně podporovat a navíc vybírat ke spolupráci firmy s vysokým potenciálem.

Partnerské firmy projektu MeoHub, které byly vybrány v prvním ročníku projektu MeoHub:

Bushman – česká firma s tradicí od roku 1997, přední český výrobce outdoorového oblečení z přírodních materiálů pro dobrodruhy a cestovatele.

Beta Control – česká firma zaměřená na vývoj elektronických řídicích systémů s praxí bezmála 20 let. Skvělých výsledků dosahuje společnost v oblasti komplexního zabezpečení domů, výtahových systémů a softwarových řešení pro čerpací stanice.

Holík International – česká firma s tradicí výroby rukavic od roku 1993, která propojuje řemeslnou dokonalost s moderními technologiemi, což jí umožňuje vytvářet nejen klasické fashion linie, ale také technologicky a materiálově specifické rukavice pro hasiče, armádu a střelecké rukavice.

Prowork – český výrobce unikátní ergonomických židlí THERAPIA, které díky své konstrukci podporují aktivní sezení a jsou tak ideální pro kancelářskou práci.

Hamé - je přední českou potravinářskou firmou zabývající se výrobou trvanlivých i chlazených potravin (Otma, Veselá pastýřka, Hamánek, Znojmia)

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek