Startupy, které chtějí expandovat do Francie, mají jedinečnou šanci

29. 6. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Nadstandardní škálu služeb pro začínající podniky vytvářejí mediální skupina Les Echos, francouzský deník Le Parisien a mezinárodní konzultantská společnost Roland Berger. Podpory se dočkají i české startupy, které plánují svou expanzi do Francie.

digitalStartupy se mohou díky zmíněnému projektu výrazně zviditelnit. Získají strategickou podporu silných partnerů a tím i širokou síť potenciálních zákazníků. Les Echos, Le Parisien a Roland Berger chtějí do roku 2021 investovat do služeb pro začínající firmy celkem 15 milionů eur.

Model "Media for equity", kdy se společnosti z této branže podílejí na podpoře začínajících firem formou medializace jejich podnikání, je jedním z klíčových trendů v současném digitálním světě.

Les Echos, Le Parisien a společnost Roland Berger se spojily, aby nabídly firmám rozsáhlou síť služeb s cílem maximalizovat obchodní dopad a zároveň zajistit nulový dopad na cash flow začínajících podnikatelů.

Výměnou za své akcie získají startupy příležitost:

  • Zvýšit svou viditelnost na trhu díky inzerci, službám a databázi tištených a digitálních médií skupiny Les Echos a deníku Le Parisien. Začínající firmy tak mohou oslovit miliony potenciálních zákazníků a partnerů.
  • Využít strategické podpory společnosti Roland Berger speciálně přizpůsobené jejich potřebám. Díky strategické a průmyslové expertíze společnosti Roland Berger mohou startupy využít podpory v různých oblastech od marketingu a prodeje, přes nastavení oragnizačních modelů a procesů, po financování a růstové strategie a expanze do zahraničí.
  • Získat přístup k rozsáhlé síti potenciálních zákazníků, partnerů a investorů nejen ve Francii, ale i mezinárodně, a to díky společenství partnerů evropské podnikatelské platformy Terra Numerata.

 

Vybrané firmy přitom budou mít volnou ruku ve výběru mediálních nebo poradenských služeb nebo jejich kombinace podle svých potřeb.

Startupům se nabízejí zvýhodněné ceny inzerce a až osmdesátiprocentní slevy na poradenské služby. Za účelem poskytování těchto služeb zakládají Les Echos, Le Parisien a Roland Berger společnost, která získá akcie startupů. Vhodné podniky bude vybírat investiční komise na základě jejich růstového potenciálu a ziskovosti.

Tato společnost bude investovat ž  1 milion euro do jednotlivých francouzských startupů, případně do těch, které plánují expandovat do Francie.

Zmíněná společnost se od 30. června do 2. července 2016 zúčastní Viva Technology, kdy se v Paříži setkají mezinárodní inovativní startupy s významnými globální hráči na poli digitální transformace.

Redakčně upravená tisková zpráva Roland Berger

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek