Stát může digitální komunikací ušetřit až miliony ročně

23. 10. 2015 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Stát může digitální komunikací ušetřit až miliony ročně Každý občan získávající informace od institucí státní správy a samosprávy digitálně má značný úsporný potenciál. Výzkum provedený na vzorku 600 tisíc lidí ve Velké Británii je prvním svého druhu. Ukazuje, že využíváním digitálních komunikačních nástrojů mohou úřady nejen držet krok s dobou, ale i zásadně ušetřit peníze investované do call center či tisku propagačních materiálů.

„Komunikační pracovníci ve veřejné správě dnes nemohou opomíjet všeobecný tlak na odpovědné zacházení s veřejnými prostředky,“ říká hlavní autor výzkumu a britský expert na digitální komunikaci institucí, Guy Dominy. „Tento report a v něm navržená metodologie je určená především inovátorům ve veřejné správě, kteří se chtějí přesvědčit, jak moc se může vyplatit komunikovat s občany digitálně.“

Ve Velké Británii byla roční úspora za každého „digitálně připojeného“ občana vypočtena na 1.51 libry. Přestože se Česká republika a Velká Británie v HDP i cenách služeb liší, při desetitisících digitálních odběratelů informací by se mohly roční úspory instituce pohybovat v řádu milionů korun.

„České úřady mají spoustu cílových skupin a často utrácejí zbytečně mnoho peněz za tradiční mediální formáty jako tištěné měsíčníky, telefonní hovory či provoz kontaktních míst. Tato studie přesně vypočítává náklady na digitální komunikační nástroje i úspory s tím spojené,“ uvádí Štěpán Soukeník ze společnosti GovDelivery Europe, která se na výzkumu podílela.

Celou zprávu si můžete přečíst v angličtině

Odhadované úspory ve Velké Británii podle velikostí samosprávných celků za 1 rok

County Council (Kraj) £256 567
Unitary Council (Větší město) £87 955
District Council (Menší město) £26 904

Redakčně upravená tisková zpráva GovDelivery Europe

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek