Státní ukrajinská společnost Ukrtransgaz" otevře na základě desíti zásobníků zemního plynu celní sklad

22. 6. 2017

  • Země: UA - Ukrajina
  • Datum zveřejnění: 22.06.2017

novinka-obr_120x80pxl_plyn-kohouty.jpgDříve celní odbavení zemního plynu se dalo provádět pouze v celním režimu „tranzitu“ a termíny pro tranzitní přepravu potrubím byly omezeny na 31 den. Tyto podmínky nebyly ekonomicky přijatelné pro většinu cizích obchodníků s plynem.

Vytvoření takového skladu umožňuje společnostem, včetně těch zahraničních, skladovat plyn na území Ukrajiny do 1095 dní bez uhrazení jakýchkoli daní a poplatků, pokud dále zemní plyn opustí území Ukrajiny.

V posledních letech byly ukrajinské zásobníky plynu zatíženy méně než na 50 %. Stávající dostupné skladovací kapacity se plánuje nabídnout zahraničním obchodníkům. Provozovatel ukrajinské přepravní soustavy a systému zásobníků plynu plánuje prodávat služby skladování plynu především obchodníkům ze sousedních zemí, kde je nedostatek zásobníků plynu – do Polska, Maďarska, Rumunska, Slovenska a Moldavska.

Každá z těchto zemí vyhlásila plány ohledně zvýšení skladovacích kapacit plynu.

Ukrajina je připravená poskytovat služby skladování plynu v rozsahu přes 14 mld. krychlových metrů za nejnižší cenu v Evropě (cca 0,4 EUR / MWh pro skladovací cyklus).

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kyjevě.

Zdroj: http://utg.ua/

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: