Stavebnictví: Rakousko hledá talenty mezi uprchlíky

19. 4. 2017

  • Země: AT - Rakousko
  • Datum zveřejnění: 19.04.2017

310264724-web.jpgŠtýrský Institut pro rozvoj mladých talentů ve spolupráci s mistry z oboru stavebnictví spustili unikátní projekt v Niklasdorfu, který má pomoci uprchlíkům z válečných regionů se integrovat do pracovního procesu v Rakousku.

45 mladých uprchlíků bez doprovodu z blízkého východu se účastní unikátního projektu: Jeden rok budou absolvovat výuční program ve stavebnictví. „Vize projektu je, usnadnit mladým migrantům vstup na pracovní trh v oblasti stavebnictví a pomoci tím jejich integraci do společnosti,“ vysvětluje Alexander Pongratz, garant projektu ve Štýrsku. „Zároveň tímto projektem podporujeme samotné stavebnictví tím, že dodáme vyučené odborníky, kterých máme v Rakousku nedostatek.“

V prosinci 2016 byli pozváni zájemci z řad uprchlíků z celého Rakouska na výběrové řízení do Übelbachu, tady porota vybrala nejlepších 45, kterým učení hradí. Mimo odborné praxe se tady mladí uprchlíci učí němčinu, matematiku, občanskou nauku a historii Rakouska, poznávají rakouské hodnoty, zvyky, obyčeje a kulturu. Na konci kurzu jsou z mladíků odborně vyučení pracovníci, připraveni na práci.

Video z projektu a více informací najdete na www.bautv.or.at.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vídni.
Zdroj: a3 - das Baumagazin.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: