Středočeské zastoupení v Sečuánu bylo slavnostně otevřeno

26. 6. 2016

motiv článku - Středočeské zastoupení v Sečuánu bylo slavnostně otevřeno Středočeský kraj má své zastoupení v Čcheng-tu, hlavním městě čínské provincie Sečuán. Slavnostní otevření krajského centra proběhlo v pondělí 20. června 2016 za účasti středočeského hejtmana Miloše Petery (ČSSD) a vedoucího Generálního konzulátu v Čcheng-tu Zbyňka Nohy.

„Pro nás je to důležitý krok. Otevírají se nám tak další dveře vzájemné spolupráce s čínskou provincií Sečuán a také nové možnosti rozšíření oblasti cestovního ruchu. Prostřednictvím našeho infocentra mohou místní obyvatelé získat informace o Středočeském kraji, jeho turistických lákadlech nebo možnostech ubytování. I to pomůže přílivu nových turistů do našeho regionu,“ vysvětlil hejtman Petera.

A dodal: „Na druhou stranu jsme recipročně umožnili našim čínským partnerům od května z části využívat prostory krajského infocentra v Husově ulici v Praze. Jedná se o vzájemně výhodnou dohodu.“

Cílem zastoupení Středočeského kraje v Čcheng-tu je kromě propagace regionu z hlediska cestovního ruchu také pomoc českým a čínským firmám v navazování vzájemné spolupráce. Chod kanceláře bude zatím zajišťovat místní spolupracovnice, která plynule hovoří anglicky. Díky pravidelné komunikaci se Středočeským krajem bude schopna zajistit služby místním i českým podnikatelům.

„Především pro naše podnikatele je totiž důležité, aby se mohli obrátit na někoho, kdo dobře zná čínské poměry a dokáže je provést řadou nástrah, které všichni, kdo chtějí proniknout na čínský trh, musí zvládnout – ať už se jedná o kulturní či legislativní rozdíly,“ popsal hejtman. E-mailová adresa centra, kam se mohou české i zahraniční společnosti obracet, je sichuan.office@kr-s.cz. Sem také mohou zasílat dotazy či připomínky turisté a další zájemci o informace.

„Spolupráce s Čínou je jen jednou z oblastí zahraniční spolupráce, kterou kraj dlouhodobě rozvíjí. Mezi naše partnerské regiony patří také ty z Itálie, Německa, Polska, Slovenska nebo Francie,“ informoval hejtman.

Díky úzké spolupráci s vládou provincie Sečuán je kraj schopen prostřednictvím své kanceláře nabídnout firmám nadstandardní servis, a především zprostředkovat přímé kontakty na případné obchodní partnery či investory. Středočeský kraj velmi úzce spolupracuje i s agenturou CzechTrade, jejíž zástupci pomohli s realizací záměru otevření krajského zastoupení v Číně.

Další zásadním úspěchem Středočeského kraje, který se podařilo uskutečnit díky spolupráci s vládou provincie Sečuán, je i pravidelná letecká linka na trase Čcheng-tu – Praha. Zatím charterová linka by se měla stát pravidelnou nejspíše 2. srpna tohoto roku.

„Třetím konkrétním úspěchem je slibovaná investice společnosti Changhong do rozšíření provozu své pobočky v Nymburce a zřízení první česko-čínské průmyslové zóny, která, jak pevně věříme, přivítá první investory do konce letošního roku,“ uzavřel hejtman Petera.

Informace poskytnuta Středočeským krajem.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek