Svátek českého piva v Lucembursku

3. 7. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Svátek českého piva v Lucembursku Dne 29. června 2017 se uskutečnila na zahradě velvyslanectví České republiky v Lucemburku v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie prezentace českých piv spojená s jejich degustací.

Realizace projektu  byla podpořena  Ministerstvem zemědělství ČR,  včetně základních propagačních materiálů, a konzultována s Českým svazem pivovarů a sladoven.

Prezentace se zúčastnily celkem čtyři české pivovary: Bernard, Konrad, Krušovice a Litovel, které nabídly účastníkům akce svoje  druhy piva. Degustaci jednotlivých značek piv doprovázely tradiční české výrobky Olomoucké tvarůžky a Strážnické brambůrky od společností A.W. spol. s r.o. Loštice a Firmy Petr Hobža, které prezentaci českého piva v Lucembursku rovněž podpořily. Účastníkům akce  byly také  formou občerstvení nabídnuty tradiční české uzeniny vhodné ke konzumaci piva.

Prezentace se těšila velkému zájmu hostů české ambasády z řad odborné, ale i laické veřejnosti. Přítomní zástupci lucemburských ministerstev, diplomatického sboru, evropských institucí, krajané, ale především představitelé byznysu (dovozci a distributoři piva, zástupci potravinářského sektoru, pivovarů, restaurací a pivních asociací) ocenili nejenom vysokou kvalitu nabízeného piva a občerstvení, ale i dostatek informačních a propagačních materiálů.

„Vzhledem k dlouholeté tradici vaření piva patří Česko mezi pivařské velmoci. Řada českých pivovarů je díky svým rozsáhlým zkušenostem a bohaté praxi schopna nabídnout kromě své klasické produkce i velmi speciální piva, o něž začíná být ve Velkovévodství stále větší zájem,“ zdůraznil ve svém úvodním projevu velvyslanec ČR v Lucembursku Petr Kubernát.

V průběhu prezentace  přítomní zástupci českých pivovarů navázali nejenom užitečné profesní kontakty, ale někteří absolvovali již i první krátká neformální jednání se zainteresovanými lucemburskými subjekty o možnostech případné budoucí spolupráce. Akce rovněž posloužila k představení české pivní kultury a zvýšení povědomí  lucemburské odborné, ale i laické veřejnosti o vysoké kvalitě českého piva.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Lucemburku (Lucembursko). Autor: Ing. Petr Kubernát, velvyslanec.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek