Švédská BRAVIDA bude jednat s potenciálními dodavateli z České republiky

7. 6. 2016 | Zdroj: CzechTrade

motiv článku - Švédská BRAVIDA bude jednat s potenciálními dodavateli z České republiky Nákupčí švédské společnosti BRAVIDA projevili v rámci sourcingových dní agentury CzechTrade zájem o široké spektrum produktů vyráběných v České republice. Z třech desítek českých výrobních společností, které měly o spolupráci zájem, si nákupčí pozval k osobnímu jednání do Prahy čtrnáct firem.

Sourcingové dni pořádané agenturou CzechTrade jsou vyhledávanou formou jednání českých výrobních firem s nákupčími zahraničních společností. Aktuálně vrcholí příprava dalšího Sourcingového dne tentokrát pro švédskou společnost BRAVIDA.

Firma BRAVIDA je největší firma na švédském trhu (a potažmo i v celé Skandinávii), která se zabývá instalacemi v oblasti elektro-, vzduch, voda. Firma zaměstnává 9000 zaměstnanců, provozuje160 poboček po celé Skandinávii a obrat 12 miliard SEK.

Vzhledem k rostoucím tržbám společnosti BRAVIDA a omezeným kapacitám jejich stávajících dodavatelů mají zájem o rozšíření portfolia dodavatelů. Nákupčí projevil zájem široké spektrum produktů vyráběných v České republice ať už šlo o elektroinstalační materiál, kabely a rozvaděče nebo o kompletní vybavení koupelen od armatur po dlažby a nábytek.

Nákupčí měl svoji jasnou představu o profilu firem a o formálním způsobu spolupráce, Všichni zájemci z řad českých firem museli kromě standardních informací nákupčím zaslat i podepsané prohlášení Code of Conduct, které je zavazuje k respektování etického kodexu spolupráce. Z třech desítek českých výrobních společností, které o spolupráci projevily zájem, si nákupčí k osobnímu jednání do Prahy pozval čtrnáct firem. Některé firmy pak budou prezentovány nákupčím prostřednictvím katalogů a jedna společnost vyšle svého zástupce na jednání přímo do centrály BRAVIDA ve Stockholmu.

Sourcing day pro společnost BRAVIDA byl připravován po několik měsíců ve spolupráci zahraniční kanceláře a centrály CzechTrade. Svojí osobní přítomností akci zaštítí ředitel stockholmské kanceláře Vítězslav Blažek a pracovníci pražské centrály s důrazem na podporu a propagaci českých firem a jejich exportního úspěchu.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek