Švédsko: degustace moravských vín

6. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Švédsko: degustace moravských vín Na půdě velvyslanectví proběhla 5. října 2016 degustace moravských vín. Ochutnávka byla uspořádána pro švédský spolek znalců vín Stockholms Vinsällskap, který sdružuje přes 150 znalců a sommelierů ze Stockholmu a bezprostředního okolí.

Moravská vinařství a jejich produkci prezentoval Jan Pavlík ze společnosti Scandinavia Handel & Rekrytering KB, výhradní dovozce těchto značek do Švédska. Návštěvníci měli možnost ochutnat celou řadu vín z Moravy, včetně cenami ověnčeného rosé z Vinařství Horák. Akce se těšila velkému úspěchu a zdárně navázala na prezentaci moravských vín, která se v prostorách velvyslanectví uskutečnila již v říjnu 2014.

Vybraná moravská vína jsou dostupná i na švédském trhu v síti prodejen Systembolaget. Úspěch zaznamenaly především Vinařství Baloun, Zámecké Vinařství Bzenec a Templářské sklepy Čejkovice. Nejprodávanějšími odrůdami ve Švédsku jsou momentálně veltlínské zelené – Znovín, Ryzlink rýnský – Templářské sklepy a Dornfelder – Baloun.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Stockholmu (Švédsko). Autorka: Mgr. Jana Rosell, asistentka politického a ekonomického oddělení.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek