Švédský výrobce autodílů, společnost LEAX, bude investovat více než 80 milionů BRL v brazilském státě Paraná

15. 5. 2015

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 14.05.2015

Švédská společnost Leax investuje 80 miliónů BRL do rozšíření své továrny automobilových dílů v Araucária, na předměstí Curitiby, hlavního města federálního státu Paraná. Prezident společnosti Roger Berggren to oznámil během setkání s guvernérem státu Paraná (Beto Richa), ministrem státu pro plánování (Silvio Barros) a starostou města Araucaria (Olizandro Ferreira).

Ilustrační obrázekExpanze švédské společnosti Leax vytvoří 80 nových pracovních míst v regionu Curitiba. Termín dokončení prací je červen 2016. Továrna společnosti Leax v Araucária zahájila činnost v březnu 2012. Investice tehdy představovala 30 miliónů BRL.

Dle guvernér státu Paraná Beto Richa přispívá dobrá infrastruktura a kvalifikovaná pracovní síla k přitažlivosti investic ve státě Paraná. Podle jeho názoru jsou tyto faktory důležité při rozhodování nadnárodních společností, kam umístit své investice, a přivedly do Paraná také společnost Leax.

Prezident Leax Group, Roger Berggren, člen skandinávské Asociace dodavatelů autodílů (FKG) řekl, že další švédské společnosti projevily zájem investovat ve státě Paraná ve stejném odvětví. "Máme velmi dobré zkušenosti s naší továrnou v Araucária a předáváme tuto informaci dalším švédským společnostem." Při setkání Berggren dále sdělil, že jejich společnost má podporu vlády od prvních kroků investice. "Doufám, že se budeme moci i nadále spolehnout na vládu Paraná v této expanzi."

Leax Group vlastní 11 továren v osmi zemích. V březnu 2012, společnost otevřela svou první továrnu v Brazílii, která se nachází v Araucária v Paraná.

Zdroj informace: Grupo CIMM.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

 

Tisknout Vaše hodnocení: