Světová výstava ITMA

19. 11. 2015

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 19.11.2015

Ilustrační obrázekSvětová putovní výstava ITMA je po dvaceti letech zpět v Miláně, hlavním tématem letošního ročníku je udržitelnost.

Mistři umění a ekologické produkce, toto téma otevírá 17. ročník ITMA, světově nejvýznamnější výstavy strojů a technologií pro textil a oděvnictví. Výstava ITMA se koná ve dnech 12. – 19. listopadu na výstavišti Fiera Milano v Rho, a to znovu v Miláně po dvaceti letech. Jedná se o putovní výstavu, která se koná každé čtyři roky již od roku 1951. ITMA 2015 je přehlídkou nejmodernějších výrobních řešení, které zde představuje více než 1600 vystavovatelů ze 46 zemí (z nichž 460 je z Itálie) na ploše 200 000 m2.

Udržitelnost je hlavním tématem letošního ročníku, na němž bude předána i cena ITMA udržitelných inovací, uznání pro společnosti a studenty, kteří výrazně přispěli k realizaci udržitelných řešení pro průmysl v tomto odvětví.

Na výstavě bude též věnován velký prostor pro konference. Výstava je místem konání druhého Světového summitu textilu, Konference technologií pro technické textilie pořádané konsorciem 2BFUNTEX, seminář „Zodpovědná bavlna“ pořádaný Better Cotton Initiative, Konference o digitálních textiliích pořádaná World Textil Information Network a také každoroční EURATEX kongres pořádaný Evropskou oděvní a textilní organizací.

Výstava ITMA je pořádána CEMATEX (Comité Européen des Constructeurs de Machines Textiles), který sdružuje asociace výrobců textilních strojů z devíti evropských zemí včetně italské asociace ACIMIT. Mnoho asociací působících v italském textilním a oděvním odvětví zaštítilo tuto významnou akci a jejich delegace se zúčastní této výstavy. Nejvýznamnější z nich je Sistema Moda Italia. 

Zdroj: Itma.com
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně.

Tisknout Vaše hodnocení: