Švýcarsko – Bitcoin v Crypto Valley

18. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Švýcarsko – Bitcoin v Crypto Valley Městská rada hlavního města Zug ve stejnojmenném kantonu dne 3. května 2016 schválila, že pro platbu městských poplatků budou akceptované (také) krypto-peníze Bitcoin, a to zkušebně do výše 200 CHF. Má to být jasný signál vstřícnosti pro zde dislokované firmy z digitální finanční branže.

Během několika posledních let se region Zug vyvinul v jakýsi klastr FinTech sdružující cca 15 podnikatelských subjektů z digitální finanční branže, někdy se této lokalitě také přezdívá Crypto Valley. Do budoucna se pracuje s vizí, že by se kanton Zug stal průkopníkem krypto finančních operací v rámci celého Švýcarska.

V této souvislosti je zajímavé, že hlavní město švýcarského bankovnictví Curych se v těchto operacích neangažuje, a dle názoru Bitcoine Suisse AG svou šanci propáslo.

Akceptace krypto-peněz Bitcoin vyjadřuje otevřenost městské rady vůči novým technologickým projektům. Starosta Dolfi Müller zároveň zdůrazňuje, že pilotní projekt je svým způsobem i jakousi platformou a výměnou zkušeností mezi FinTech podnikatelskými subjekty a městskou radou.

Koncem roku 2016 se provede analýza těchto zkušeností a poté městská rada rozhodne, zda Bitcoin a také další kyber měny budou akceptované jako platné i pro ostatní městské poplatky, resp. v plné výši.

Jedná se o průlomové rozhodnutí městské rady, nicméně až čas ukáže, zda bezpečnostní výzvy nepřeváží nad flexibilitou finančních operací.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bernu (Švýcarsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek