Poslanci Evropského parlamentu diskutovali návrh spravidlivého používání roam like at home

26. 9. 2016 | Zdroj: Česká podnikatelská reprezentace při EU (CEBRE)

Členové výboru pro průmysl, výzkum a energetiku Evropského parlamentu dnes diskutovali návrh “spravedlivého používání” roamingu, tj. zamezení zneužívání roamingového volání v EU za stejných podmínek jako doma, které začne platit od poloviny příštího roku.

Europoslanci se shodli, že revidovaný návrh ze strany Komise ohledně férového využívání by měl umožnit princip "roam like at home" požadovaný telekomunikační legislativou. Zdůrazňují, že používání pravidla spravedlivého používání musí být dále vyjasněno prostřednictvím implementačního aktu a musí být posílena ochrana dat a práv spotřebitelů.

Europoslanci Komisi požádali o vysvětlení, jak bude v praxi fungovat postup pro zastavení zneužívání roamingu, nástroje operátorů pro identifikaci takového zneužívání a jaká bude role národních regulátorů v procesu posílení politiky "spravedlivého používání". Na dotazy europoslanců Komise odpoví písemně. V polovině října BEREC předloží svůj vstup k návrhu. Konečná verze implementačního aktu musí být schválena 15. prosince t.r.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek