Tesco mění tvář britských supermarketů

15. 3. 2013

  • Země: Velká Británie
  • Datum zveřejnění: 14.03.2013
  • Zdroj: BBC News

ilustrační obrázekBritský obchodní řetězec Tesco koupil síť restaurací a kaváren Giraffe za 48,6 mil. liber. Tento krok je reakcí na klesající tržby, které jsou v tradičních britských supermarketech pod tlakem úspěšné existence menších obchodů se smíšeným zbožím a rovněž internetu, kam se lidé pro nákup potravin obracejí stále častěji.

Tesco se tímto rozšířením svých služeb, které zároveň přináší i příležitost lepšího využití některých jeho prostor, snaží "oživit" prodeje a přilákat tak další zákazníky. Jak řekl Philip Clarke, výkonný ředitel supermarketu, Tesco má za cíl působit vřeleji, útulněji a pro zákazníky pohostinněji. Známý obchodní řetězec si dobře uvědomuje, že do nákupních středisek se chodí lidé setkávat, najíst a napít ve stejné míře, jako tam chodí na nákupy.

Giraffe vlastní 48 sítí restaurací, zaměřených hlavně na rodiny s dětmi, napříč Velkou Británií. V její nabídce jsou různé druhy kuchyní a zakládá si na čerstvosti a kvalitě používaných potravin. Původní majitelé Giraffe, kteří prodali většinový podíl, zůstanou nadále v týmu v rolích poradců.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Londýně.

Tisknout Vaše hodnocení: